تزریق بوتاکس مزایا و نحوه کاربرد آن

امروزه تزریق بوتاکس برای کاهش چین و چروک و جوانسازی صورت بسیار محبوب شده است. هر چند اثرات آن موقت است، اما تزریق می‌تواند به سرعت انجام شود، نیاز به هیچ دوره‌ی بهبودی ندارد و پیچیدگی آن نسبت به بسیاری دیگر از روش‌های زیبایی صورت کمتر است. اگر از چین و چروک‌ها و یا خطوط ریز صورت خود ناراضی هستید، می‌توانید تزریق بوتاکس را به عنوان یک راه حل مناسب انتخاب کنید.

Untitled

تزریق بوتاکس در کلینیک ما


اگر در جستجوی یک پزشک متخصص و مجرب برای تزریق بوتاکس هستید، درمان در درمانگاه فتاح، توسط متخصص پوست ما که دارای تجربه‌ی فراوان در تزریق بوتاکس است، انجام می‌شود. مشاوره با ایشان به شما کمک می‌کند تا از مناسب بودن تزریق بوتاکس برای خود آگاهی یابید. ایشان همچنین در مورد احتمال موفقیت درمان، خطرات مرتبط و مزایای بوتاکس، اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار خواهند داد. برای دریافت مشاوره و رزرو نوبت لطفاً با ما تماس بگیرید.

02188647878
02188647881

در درمانگاه فتاح، عوارض زیر توسط بوتاکس درمان می‌شود:

صورت

 •  چروک‌های گوشه‌ی چشم (خطوط پنجه کلاغی)
 •  چین و چروک پیشانی
 •  چروک و ناهمواری چانه
 •  چین و چروک بین دو ابرو (خطوط اخم)
 •  چین و چروک دور لب
 •  چین و چروک اطراف چشم
 •  کانتور خطوط فک
 •  لیفت ابرو و شکل دادن به آن

گردن

 •  چین و چروک گردن
 •  افتادگی پوست گردن

سینه

 •  چین و چروک سینه (خط دکولته)

در جلسه‌ی مشاوره چه خواهد شد؟

به منظور مشاوره با پزشک، حدود نیم ساعت برای شما اختصاص می‌یابد. در این جلسه می‌توانید در مورد انتظارات خود از درمان بوتاکس صحبت کنید. همچنین پزشک برای اطمینان از این که شما کاندیدای مناسبی برای تقبل هزینه بوتاکس هستید، اطلاعاتی را در مورد هرگونه آلرژی و یا عوارض تزریق بوتاکس که ممکن است به آن مبتلا باشید، کسب خواهد کرد.

قبل از شروع درمان، موارد زیر را به پزشک خود اطلاع دهید:

* اگر در حال شیردهی هستید.

* اگر در دوران بارداری به سر می‌برید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای بوتاکس هستند؟

تمام مردان و زنان جوان تا میانسال (سنین بین 18 و 70) که می‌خواهند خطوط اخم، چروک‌های پنجه کلاغی یا خطوط پیشانی خود را بهبود بخشند، کاندیدای مناسبی برای درمان بوتاکس صورت هستند.

آمادگی قبل از تزریق

شما باید دو هفته قبل از درمان، مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی را به منظور کاهش کبودی متوقف کنید.
برای تزریق، از شما می‌خواهیم بر یک صندلی راحتی (بسیار شبیه به صندلی دندانپزشکی) بنشینید. این تزریق نیازی به بی‌هوشی ندارد، اگر چه پزشک شما ممکن است تصمیم بگیرد که در منطقه‌ی درمان از کرم بی‌حس کننده استفاده کند. معمولاً درد و ناراحتی آن حداقل و کوتاه مدت است. بسیاری از بیماران این احساس را به نیش سوزن تشبیه می‌کنند.

مراحل این روش

این عمل با رقیق کردن پودر بوتاکس چشم در محلول سالین (کلرید سدیم) و تزریق آن به طور مستقیم به بافت‌های عصبی و عضلانی انجام می‌شود.
پزشک شما محل تزریق را با بررسی عضلات خاصی در صورت، گردن یا قفسه سینه‌ی شما تعیین می‌کند و چندین تزریق کوچک آمپول بوتاکس را به طور مستقیم در عضلات ایجاد کننده‌ی خطوط اخم متوسط تا شدید بین ابروها و یا چین و چروک مناطق دیگر انجام می‌دهد. محل، اندازه و استفاده از ماهیچه‌های ایجاد‌ کننده‌ی چین و چروک در میان افراد مختلف، تفاوت قابل توجهی دارد. کل روش تزریق بوتاکس در حدود 10 دقیقه طول می‌کشد.

پس از تزریق

شما به هیچ دوره‌ی بهبودی نیاز نخواهید داشت و بلافاصله می‌توانید فعالیت‌های روزانه‌ی خود را ادامه دهید. به ندرت نشانه‌های تزریق بوتاکس2 در چهره‌ی شما مشهود خواهد بود. این یک روش ایده‌آل در فرصت استراحت و ناهار است. تاثیرگذاری سم بوتولینوم 24-72 ساعت طول می‌کشد. در شرایط بسیار نادر، ممکن است برای مشاهده‌ی اثر کامل سم بوتولینوم به 5 روز زمان نیاز باشد.

مشاهده‌ی نتایج


در عرض چند روز می‌توانید بهبودی چین و چروک‌های متوسط تا شدید را با تقبل هزینه تزریق بوتاکس مشاهده‌ کنید که تا 14 ماه می‌تواند دوام داشته باشد. این نتایج ممکن است در افراد مختلف، متفاوت باشد.

مزیت درمان زیبایی بوتاکس صورت این است که یک فرایند غیرجراحی ساده است. تنها با چند تزریق کوچک و در عرض چند روز می‌توانید بهبود قابل توجهی را مشاهده کنید. همچنین هیچ دوره‌ی بهبودی وجود ندارد. شما حتی می‌توانید آن را در فرصت ناهار خود انجام دهید.

اگر از نتایج کاربرد بوتاکس خود راضی باشید، احتمالاً نیاز به یک برنامه درمان منظم برای تداوم نتایج رضایت‌بخش خود خواهید داشت.

البته، "شنیدن کی بود مانند دیدن!" پس تصاویر قبل و بعد از درمان با بوتاکس را خودتان ببینید!

Untitled-1
سؤالات رایج


هزینه‌ی بوتاکس چقدر است؟

قیمت بوتاکس بر اساس ویژگی‌های خاص شما، مناطق درمان و مقدار بوتاکس تزریق شده، متفاوت است. همچنین تجربه پزشک نیز بر قیمت بوتاکس تاثیر خواهد گذاشت. هزینه تزریق بوتاکس مانند سایر روشهای درمان زیبایی، تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.

این روش چه مدت طول خواهد کشید؟

تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه طول می‌کشد. بوتاکس با یک سوزن ظریف همراه با ناراحتی خفیف، به عضلات خاصی تزریق می‌شود.

تزریق بوتاکس تا چه حد مؤثر است؟

بیش از سه چهارم بیماران از اثرات تزریق بوتاکس بهره‌مند می‌شوند.

دوره‌ی بهبودی بعد از درمان چقدر است؟

بلافاصله پس از تقبل هزینه بوتاکس و درمان می‌توانید روز خود را از سر بگیرید. حداقل مدت زمان استراحت وجود دارد و پزشک متخصص ممکن است دستورالعمل مراقبت‌های خاصی را به شما ارائه دهد.

آیا بوتاکس خطوط افقی پیشانی را کاهش می‌دهد؟

بله، زمانی که بوتاکس صورت به داخل عضله‌ی فرونتالیس پیشانی (که عامل بلند کردن ابروهاست) تزریق می‌شود، چین و چروک‌های پیشانی را کاهش می‌دهد و به جوانسازی صورت کمک میکند .

آیا می‌توان بوتاکس را در لب‌ها تزریق کرد؟

بله، اما عوارض جانبی آن می‌تواند بر توانایی شما برای نگه‌داشتن یک نی یا نوشیدن از یک فنجان تأثیر بگذارد. این عمل باید توسط پزشکی انجام شود که در این نوع از تزریق بسیار با تجربه است.

عوارض بوتاکس چیست؟

عوارض بوتاکس در صورتی که تحت نظارت یک پزشک متخصص انجام شود، بسیار ناچیز است. تزریق دقیق بوتاکس به منظور جلوگیری از عوارض بوتاکس زیر بغل، صورت و ... بسیار مهم است. درمان بوتاکس اگر نادرست انجام شود، می‌تواند خطرناک باشد. بسیاری از عوارض بوتاکس نادر و خفیف هستند و آنهایی که شدید هستند تقریباً همیشه به سرعت برطرف می‌شوند