لیفت و بالا کشیدن سینه برای رفع و درمان افتادگی آن

w

شل شدن و افتادگی سینه یکی از تغییرات طبیعی بدن است که خانم‌ها هنگام بالا رفتن سن آن را تجربه می‌کنند. سینه زنان از چربی و لیگامان تشکیل شده است اما فاقد چربی می‌باشد بنابراین مقدار و یا نوع ورزشی که بتواند سینه را تقویت کند وجود ندارد.

سینه‌های زیبا فقط مربوط به‌اندازه آن‌ها نمی‌شود. یک جراح زیبایی ماهر می‌تواند با استفاده از تکنیک‌هایی که برای پرداختن به نیازهای منحصر به‌فرد یک خانم طراحی شده سینه‌ای زیبا و متناسب خلق کند. جراحان ما در کلینیک به‌ منظور معاینه جامع ،شنیدن دقیق سؤالاتتان با شما ملاقات خواهند داشت. و برای ایجاد یک برنامه درمان با شما کار خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

بالا بردن یا لیفت سینه چیست؟


عمل لیفت سینه، شکلی سفت‌تر، سرحال‌تر و رضایت‌بخش‌تر به سینه‌های شل‌شده می‌دهد. این عمل نه‌ تنها می‌تواند با بازگردانی جوانی و ابعاد زنانه به بیمار، ظاهر وی را بهتر کند بلکه کمک می‌کند تا سینه‌بند و مایو به‌گونه‌ای جذاب‌تر و راحت‌تر به فرد بخورد.

جراح زیبایی می‌تواند با برداشتن پوست اضافی و کش آمده، فرم‌دهی مجدد به بافت سینه و بالا بردن نوک سینه و هاله به موقعیتی  بالاتر، خط سینه‌ای جوان‌تر خلق کند. هاله‌ی کش آمده و بزرگ را نیز می‌توان در طول عمل بالا بردن سینه، کوچک کرد و سینه‌ای خلق کرد که در کل ظاهری متناسب‌تر و طبیعی داشته باشد.

دلایل رایج انتخاب عمل جراحی لیفت سینه توسط خانم‌ها


  • فرم‌دهی مجدد سینه به ‌گونه‌ای بهتر پس از بارداری و شیردهی. بارداری می‌تواند تغییرات ناخوشایندی برای سینه‌ها به همراه آورد و اغلب سینه‌ها را کش آمده و افتاده می‌کند . عمل سینه با ایمپلنت یا بدون آن می‌تواند به از بین بردن این تغییرات و بازگرداندن ظاهری رضایت‌بخش‌تر به سینه کمک کند.
  • بهتر کردن شکل کانتور سینه پس از کاهش وزن شدید. کاهش وزن اغلب به معنی کاهش حجم سینه است. بالا بردن سینه از طریق برداشتن پوست اضافی می‌تواند به بازگرداندن شکل متناسب‌تر و جوان‌تر به سینه کمک کند.
  • برخوردار شدن از سینه‌ای زیبا و سرحال برای اولین بار. تعداد اندک اما روزافزونی از بیماران عمل لیفت سینه، افرادی هستند که از زمان نوجوانی‌شان سینه‌های افتاده و شل داشته‌اند. عمل بالا بردن سینه به خانم کمک می‌کند تا فرم سینه‌ای را داشته باشند که همیشه می‌خواسته‌اند .

عمل بالا کشیدن سینه در کلینیک ما


مشاوره

قبل از عمل بالا بردن سینه ، شما در یک جلسه مشاوره‌ای پیش از جراحی شرکت خواهید کرد که جراح ما یک پیشینه پزشکی مفصل از شما شامل اینکه آیا تا به ‌حال غده‌ای از سینه شما برداشته شده است یا خیر و یا هر شرایط پزشکی دیگری که روی سینه‌ی شما تأثیر داشته است را در آن ثبت خواهد کرد.

تکنیک‌های لیفت سینه

جراحان زیبایی از انواع و اقسام تکنیک‌های برش برای عمل بالا بردن سینه استفاده می‌کنند. بسته به بافت سینه‌ی بیمار، مقدار پوست اضافی که باید برداشته شود و اهداف شخصی بیمار روش دقیقی که استفاده می‌شود تغییر می‌کند. جراح زیبایی به شما گونه‌ای از عمل را توصیه می‌کند که با کمترین زخم ممکن بهترین نتیجه را به دست آورد.

w1

بالا بردن هلالی سینه: با کمترین آثار زخم برای اصلاح  افتادگی‌های اندک سینه

جراحان زیبایی ممکن است که برای اصلاح سینه زنانی که میزان شل‌شدگی و افتادگی بسیار کمی دارند از روش بالا بردن هلالی استفاده کنند. این روش مستلزم برشی کوچک به شکل نیمه‌کاره در اطراف نیمه‌ی بالایی لبه هاله سینه است . معمولاً بالا بردن هلالی تنها زمانی انجام می‌شود که بیمار سینه بزرگی داشته باشد حتی در این موارد نیز  از روش برش هلالی به ‌ندرت استفاده می‌شود.

برش دور نوک هاله یا لیفت حلقوی: اصلاح افتادگی خفیف با ایجاد یک اسکار

 خانم‌هایی که شل‌شدگی خفیف را تجربه می‌کنند اما هنوز هم از روش بالا بردن سینه استفاده می‌کنند اغلب کاندیداهای خوبی برای لیفت دور نوک هاله  هستند. این روش مستلزم برش دایره‌ای شکل اطراف لبه‌ی هاله سینه است و مثل بالا بردن هلالی، معمولاً در تلفیق با روش بزرگ کردن سینه انجام می‌شود. این نوع از بالا بردن در کاهش اندازه‌ی هاله نیز مفید و مؤثر است. زخم ایجادشده لبه‌ی هاله سینه را دربر می‌گیرد.

لیفت و بالا کشیدن عمودی یا آب‌نبات‌ چوبی: اصلاح افتادگی خفیف و برای فرم‌دهی مجدد بیشتر

این روش به جراح زیبایی ما این امکان را می‌دهد که پوست اضافی را بردارد و با ایجاد زخم‌های کوچکی که به ‌راحتی قابل پنهان کردن هستند به‌طور کامل فرم سینه را تغییر دهد،  به همین دلیل به‌طور متداول از این روش استفاده می‌گردد. بالا کشیدن عمودی سینه شامل دو برش است. یک برش آن در اطراف لبه‌ی هاله سینه و برش دیگر به‌ صورت عمودی از پایین هاله به سمت انحنای زیر پستانی ایجاد می‌شود و شکلی مشابه آب‌نبات‌ چوبی به وجود می‌آورد.

تی (T) معکوس یا بالا کشیدن لنگری: برای اصلاح افتادگی شدید تغییر عمده ایجاد می‌کند

اگر سینه‌هایی دارید که خیلی شل و افتاده هستند روش لنگری ممکن است نتایج بهتری داشته باشد این روش به جراح زیبایی این امکان را می‌دهد که میزان قابل ‌توجهی از پوست اضافی و بافت‌های شل‌شده را بردارد. این روش شامل 3 برش است: یکی اطراف لبه‌ی هاله سینه و برش دیگر که از پایین هاله سینه به سمت انحنای زیر سینه عمود می‌شود  و برش دیگر در امتداد انحنای زیر پستانی ایجاد می‌گردد که در زیر خط سینه پنهان می‌شود. اگر می‌خواهید عمل لیفت با نخ را برای کوچک کردن سینه انجام داده‌اید جراح زیبایی ما ممکن است از این روش استفاده کند. چون روش لنگری با زخم‌های قابل ‌رؤیت همراه است معمولاً با انجام مراقبت‌های مناسب، این زخم‌ها به طرز چشمگیری محو می‌شوند و به ‌راحتی نیز  با سینه‌بند قابل پنهان هستند.

ترکیب روش بالا کشیدن سینه و بزرگ کردن آن

گاهی ممکن است عمل بالا کشیدن سینه به ‌تنهایی نتایج دلخواه را در پی نداشته باشد. اگر احساس کردید سینه‌هایتان خالی‌شده به نظر می‌رسند یا به خاطر بالا رفتن سن  کاهش وزن یا بارداری حجم آن کم شده است جراح شما می‌تواند برای بازگرداندن حالت پری و فرم‌دهی مجدد به سینه در طول عمل لیفت، ایمپلنت سینه را انجام دهد. اگر همیشه به دنبال سینه‌های بزرگ‌تر و بالارفته بوده‌اید عمل بزرگ کردن سینه به همراه لیفت  می‌تواند به شما کمک کند تا با طی یک پروسه و بهبودی به نتایج  هر دو روش دست ‌یابید.

ert

بهبودی و مراقبت‌های پس از عمل لیفت سینه

عمل بالا کشیدن سینه با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی به اضافه تسکین‌بخش درون وریدی به ‌صورت سرپایی انجام می‌شود. این پروسه بسته به وضعیت جراحی حدود 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد. شما می‌توانید برای ادامه بهبودی کمی بعد از عمل به خانه بروید. سینه‌های شما یا باندپیچی می‌شود و یا درون سینه‌بند جراحی گذاشته می‌شود.

اکثر بیماران پس از جراحی سینه دچار سوزش و تورم می‌شوند. جراح زیبایی با تجویز داروی مسکن به شما کمک می‌کند تا تسکین یابید بسیاری از بیماران متوجه می‌شوند که چند روز پس از عمل می‌توانند بانداژ را عوض کنند.

در حالی‌که اگر توانستید در روز عمل از جای خود بلند شوید در اطراف منزل راه روید. علاوه بر این انتظار می‌رود که چند هفته اول یا بیشتر را به پشت بخوابید. اگر معمولاً به پهلو یا شکم می‌خوابید از بالش‌های بیشتری استفاده کنید تا از غلتیدن شما جلوگیری کند. بسیاری از بیماران بسته به ماهیت شغلشان در اولین هفته پس از عمل به کارشان باز می‌گردند و حدود یک هفته بعد اکثر فعالیت‌های روزانه خود را از سر می‌گیرند. شما باید 2 تا 6 هفته اول پس از عمل به غیر از پیاده‌روی انجام ورزش‌های دیگر را محدود کنید. وقتی از سرگیری هر گونه فعالیت برایتان خطری نداشته باشد جراح زیبایی دستورالعمل‌های مربوط را به‌طور مفصل در اختیارتان خواهد گذاشت. سوزش و تورم باقیمانده باید به ‌تدریج طی چند ماه اول پس از عمل سینه فروکش کند و بیشتر بیماران اجازه دارند حدوداً پس از 8 هفته شروع به پوشیدن سینه‌بند کنند.

نتایج بالا کشیدن سینه

در صورتی‌که عمل  بالا کشیدن سینه توسط یک جراح زیبایی ماهر انجام شود عملی بی‌خطر و رضایت‌بخش است و نتایجی طولانی‌مدت به همراه دارد. بالا کشیدن سینه که به دلیل شل‌شدگی و افتادگی آن‌ها انجام می‌شود، چیزی شبیه تنظیم کردن دوباره ساعت است. اما سینه‌های شما هنوز هم براثر سیر روند بالا رفتن سن دستخوش تغییرات طبیعی خواهد. با این‌ وجود دانستن این که وقایع حتمی زندگی همچون بارداری یا تغییرات وزنی می‌تواند اثر منفی روی نتایج شما بگذارد، امری مهم است. اگر تصمیم دارید فرزندان بیشتری داشته باشید یا می‌خواهید وزن کم کنید ، بهتر است قبل از انجام عمل به این نقاط عطف دست‌ یابید.