عمل زیبایی بزرگ و برجسته کردن چانه با تزریق ژل به چانه

v

چانه يکي از اجزاي بسيار مهم در قسمت يک سوم پاييني صورت به شمار مي‌رود. با بزرگ کردن چانه، خط فک هم برجسته‌تر و نمايان‌تر مي‌شود، توازن در اجزاي چهره برقرار مي‌شود و پوست و چربي اضافه‌اي که در پوست گردن و زير چانه نمايان است، کاهش پيدا مي‌کند.

ما در زمينه بزرگ و برجسته‌سازي گونه با استفاده از روش‌هاي جراحي و غيرجراحي تخصص داريم. پزشکان متخصص ما بر اساس نيازها و اهداف شما، بهترين و مناسب‌ترين نوع ژل را از ميان طيف وسيعي از انواع مختلف ژل‌ها براي عمل تزريق ژل انتخاب مي‌کنند.

ژل‌هاي موقتي را مي‌توان به سادگي براي اصلاح شکل و برجستگي رو به جلوي چانه در قسمت‌هايي از آن تزريق کرد. نتايج اين درمان مي‌تواند در حدود 6 تا 18 ماه دوام داشته باشد و ميزان ماندگاري آن به نوع ژل مورد استفاده بستگي دارد. ميزان ورم و خونريزي و نياز به استراحت بعد از اين درمان در حد بسيار کمي است. قيمت اوليه ژل‌هايي که دوام بيشتر دارند ممکن است گران‌تر باشد، اما به دليل آنکه نتايج ماندگارتري دارند و کارآيي هر ميلي‌ليتر از آنها در ايجاد برجستگي چانه بيشتر از ژل‌هاي موقتي است، مي‌توان گفت که در مجموع صرفه اقتصادي بيشتري دارند. راديِس يک نمونه از ژل‌هايي است که از دوام و ماندگاري زيادي برخوردارند و به دليل پايداري و استحکام بالايي که دارد براي برجسته‌سازي چانه بسيار مناسب است.

بزرگ و برجسته کردن چانه با تزريق ژل


بزرگ و برجسته کردن چانه طی مراحل زیر انجام می‌شود:

مشاوره

مديريت انتظارات بيماران و توجيه آنان در مورد شرايط زمان تزریق و بعد از تزریق، يک نکته کليدي در تضمين موفقيت تزریقهاي زيبايي صورت است. ما يک معاينه دقيق و جامع بر روي ناحيه مورد نظر انجام مي‌دهيم و سپس تمامي ابعاد مختلف اين درمان ، مزایای تزریق ژل به چانه و پيامدهاي احتمالي آن براي هر بيمار را با جزئيات کامل مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

v1

علامت‌گذاري پوست چانه

براي انجام فرایند برجسته‌سازي چانه، همانند همه درمان‌هاي زيبايي ديگر، لازم است که ابتدا قسمت پايين صورت به‌طور کامل با ماده ضدعفوني کننده موضعي تميز شود تا از خطر بروز عفونت‌هاي بعد از عمل جلوگيري شود. ما علامت‌گذاري بر روي پوست چانه را قبل از استفاده از بي‌حسي موضعي انجام مي‌دهيم، زيرا بي‌حسي مي‌تواند باعث تغيير شکل و انحراف بافت اين ناحيه شود.

براي علامت‌گذاري خط مرکزي ناحيه مورد درمان مي‌توان يک خط از زير لب پايين تا لبه تحتاني چانه کشيد. ما ترجيح مي‌دهيم که مرزهاي جانبي ناحيه‌اي که بايد برجسته شود نيز در همين مرحله مشخص و علامت‌گذاري شود. نکته مهم ديگر در اين مرحله آن است که موقعيت سوراخ چانه‌اي (Mental foramen) به دقت تعيين شود. اين سوراخ معمولاً بين ريشه دندان‌هاي ماقبل دندان آسياب در فک پايين واقع شده است. براي ايمني بيشتر، حاشيه‌اي به عرض 1 سانتي‌متر نيز از محل اين سوراخ به طرف مرزهاي جانبي ناحيه مورد عمل در نظر گرفته مي‌شود تا از آسيب‌ديدگي احتمالي و فشرده شدن عصب چانه‌اي يا رگ‌هاي خوني در اين ناحيه جلوگيري شود.

v2

بي‌حسي

بعد از علامت‌گذاري نقاط محل تزريق، ما دو بلوک چانه‌اي و دهاني را مشخص کرده و تزريق بي‌حسي را در ناحيه سمفيز فک پايين انجام مي‌دهيم. اگرچه بي‌حسي سطحي هم مي‌تواند يک گزينه باشد، اما در صورتي که از بي‌حسي موضعي استفاده شود، عمل برجسته‌سازي چانه کاملاً بدون درد خواهد بود.

تزريق ژل

بعد از آنکه عمل ضد عفونی و بی‌حسی انجام شد، ما ژل را در حالتی که بیمار در وضعیت نیم‌خیز نشسته است، در محل مشخص شده تزریق می‌کنیم تا بتوانیم از اثرات جاذبه برای حرکت دادن ژل در صورت نیز استفاده کنیم. اندازه سوزنی که برای تزریق استفاده می‌شود به نوع ژل بستگی دارد. نقطه محل تزریق هم به مقدار برجستگی که باید تأمین شود، بستگی خواهد داشت. برای برجسته‌سازی‌های ملایم می‌توان این ناحیه را به صورت کوچک و متمرکز در زیر مرز استخوان فک انتخاب کرد. اما برای بزرگ کردن چانه به مقدار متوسط تا زیاد باید حجم بیشتری از ژل استفاده شود و بنابراین بهتر است که حاشیه‌های جانبی ناحیه محل تزریق کمی عقب‌تر در نظر گرفته شود.

ژل را می‌توان یا در زیر لایه‌های ماهیچه‌ای و در امتداد حاشیه استخوان آرواره و یا در بافت‌های عمقی زیرین پوست تزریق کرد.

محل دقیق قرار دادن ژل در زیر پوست هم مانند نقطه محل ورود سوزن، به اندازه برجستگی که باید تأمین شود بستگی دارد. برای مثال در برجستگی‌های خفیف تا ملایم بهتر است که ژل در زیر پوست قرار گیرد، اما اگر برجستگی زیادی مد نظر باشد، بهتر است ژل از همان ابتدا در نقاط عمقی قرار داده شود تا از بزرگ شدن بیش از حد چانه و آسیب‌دیدگی پوست این ناحیه جلوگیری شود.

ما با خارج کردن و وارد کردن مجدد سوزن در هر مرتبه تزریق می‌توانیم مقدار بزرگ شدن چانه را با دقت بیشتری تنظیم کنیم و مطمئن شویم که از نظر زیبایی چهره، نتایج بهتری حاصل خواهد شد. هنگامی‌که تزریق ژل به چانه به پایان رسید، ما با ماساژ دادن آرام ناحیه چانه به فرم‌دهی و زیباسازی این ناحیه کمک می‌کنیم. این کار همچنین باعث می‌شود که بافت‌های ناحیه چانه دچار بدشکلی نشوند.

تزریق ژل برای برجسته کردن دیگر نواحی بدن نیز کاربرد دارد. ازجمله تزریق ژل سینه، گونه، لب ، پیشانی و ... .

توصیه‌ها و مراقبت‌های بعد از درمان

از دست‌کاری کردن و فشار آوردن بر روی چانه خودداری کنید. همچنین اکیداً توصیه می‌شود که هنگام خوابیدن به جای آنکه به پهلو بخوابید، به صورت طاق باز و به پشت بخوابید.

ممکن است که ناراحتی‌های مختصری از قبیل سفتی یا سخت شدن پوست ناحیه چانه را بعد از عمل تزریق ژل احساس کنید. توصیه می‌کنیم که تا چند روز بعد از عمل، در صورت لزوم از قرص‌های ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده کنید. کبودی و خون‌مردگی چانه خیلی به ندرت اتفاق می‌افتد، اما بعضی از بیماران ممکن است که به طور موقت دچار محدودیت حرکت در لب پایینی شوند. این محدودیت‌ها که به طور خاص در هنگام لبخند زدن احساس می‌شود، به خاطر تأثیر موقتی عمل تزریق بر عملکرد ماهیچه‌های پایین برنده لب پایینی می‌باشد و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.

نتایج فرایند برجسته‌سازی چانه

برای بزرگ و برجسته کردن گونه‌ها کافی است که 2 بار تزریق ژل در عرض کمتر از 15 دقیقه در محل چانه انجام شود. معمولاً این عمل خونریزی و درد بسیار کمی به دنبال دارد، زیرا قبل از شروع عمل، ناحیه مورد تزریق با استفاده از کرم‌های بی‌حسی یا آمپول بی‌حسی موضعی بی‌حس شده و برای تزریق آماده شده است.

v5

سئوالات رایج


آیا بعد از تزریق ژل در صورت می‌توان صورت را ماساژ یا شستشو داد؟

ژل‌های موقتی معمولاً در طی 4 ساعت بعد از تزریق حالت می‌گیرند و تا حدود دو روز خطر حرکت کردن آنها در زیر پوست وجود دارد. دقت کنید که در 4 ساعت بعد از عمل نباید هیچ گونه فشاری بر ناحیه چانه وارد کنید یا آن را ماساژ بدهید. اما شستشوی آرام آن بدون فشار آوردن بر روی ژل‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند. توصیه می‌شود که در دو روز اول بعد از عمل نیز از وارد کردن فشار طولانی بر ناحیه صورت، مثلاً خوابیدن طولانی مدت به پهلو، خودداری کنید. زیرا در این مدت هنوز هم احتمال جابه‌جا شدن ژل در زیر پوست وجود دارد. بعد از این مدت ژل‌ها کاملاً شکل گرفته و سفت می‌شوند و شما می‌توانید آزادانه هر کار که می‌خواهید را انجام دهید.

عوارض جانبی احتمالی

یکی از عوارض احتمالی که گاهی بعد از عمل تزریق ژل پیش می‌آید، درد و کبودی مختصر در زیر چانه است که ممکن است تا چند روز ادامه داشته باشد. ورم چانه هم در حد بسیار خفیفی ممکن است ایجاد شود، اما نتایج تزریق ژل معمولاً بلافاصله بعد از پایان عمل قابل مشاهده خواهد بود.

نکته: تزریق ژل برای بزرگ و برجسته کردن گونه‌ها، یک عمل پزشکی است که نتایج و پیامدهای آن را نمی‌توان به طور کامل تضمین نمود و ممکن است از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد.