جراحی زیبایی لیفت سانترال و بالا کشیدن لب

2e43b92200000578-3310101-voila_kim_shows_off_her_perfect_pout_at_the_end_of_the_video_wit-a-21_1447067267650

لب‌ها یکی از اعضای مهم صورت بوده که جلب توجه زیادی می‌کنند. شکل لب‌ها در هنگام صحبت کردن و ارتباطات مهم بوده و غالباً با آرایش ظاهر آنها بیشتر به چشم می‌آید. جراحی زیبایی لیفت لب زیر بینی گزینه‌ای برای بزرگ کردن طولانی مدت ظاهر لب‌ها است. این عمل شامل لیفت یا کوتاه کردن لب بالایی برای بازیابی نسبت مناسب بین لب بالا و لب پایین برقرار می‌شود.

در خلال جلسات مشاوره ما متوجه شدیم که بسیاری از بیماران سوالات مشابهی در مورد لیفت لب بالایی داشته‌اند که برخی از آنها عبارتند از:

  • آیا نتایج حاصل از عمل دائمی است؟ اقدامات درمانی بعدی چه موقع باید انجام شود؟
  • در مقایسه با تزریق ژل لب، نتایج حاصل از عمل لیفت لب پر دوام تر است.
  • درمان بعدی احتمالاً 10 تا 15 سال بعد باید انجام شود.

متخصصان در کلینیک ، برای دست یابی به نتایج مطلوب‌تر، عمل لیفت لب را بر مبنای نیاز هر مشتری انجام می‌دهند. به علاوه در این کلینیک روش‌هایی که فرایند بهبودی در آنها با سرعت بیشتری انجام می‌شود و اسکار کمتری هم باقی می‌گذارند به کار برده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و تنظیم جلسه مشاوره لطفاً با شماره‌های ما  تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

انجام عمل لیفت لب برای چه کسانی توصیه می‌شود؟


اگر تغییر در شکل و سایز لب باعث نارضایتی شما از شکل ظاهری لب‌ها شده یا اگر شما تمایل دارید لب‌های بزرگ‌تری داشته باشید می‌توانید گزینه خوبی برای انجام عمل لیفت سانترال لب باشید. به خصوص اگر طول عمودی پوست قسمتی از لب بالایی باعث ایجاد عدم تعادل ظاهری در نسبت طبیعی بین پوست لب بالایی و قرمزی لب شده باشد، عمل لیفت لب می‌تواند به بازگرداندن تعادل و تناسب جوانی و زیبایی مطلوب کمک کند.

مزایای انجام عمل لیفت لب


  • با لیفت لب لبخند شما زیباتر می‌شود.
  • ظاهر لب‌ها جوان‌تر می‌شود.
  • لب‌ها برجسته‌تر و غنچه‌ای‌تر به نظر می‌رسند.
  • با بالا رفتن لب لبخند شما "دندانی" تر می‌شود.

نسبت لب بالایی به لب پایینی


ارتفاع عمودی لب بالایی (از زیر بینی تا مرز خشکی - تری لب بالایی اندازه گیری می‌شود) به صورت ایده‌آل نصف ارتفاع لب پایین (از مرز خشکی - تری لب پایینی تا پایین چانه اندازه گیری می‌شود) است. افزایش طول قسمت پوستی لب بالایی ممکن است باعث از بین رفتن نسبت طبیعی شود و از زیبایی ظاهری لب و ناحیه اطراف دهان می‌کاهد.

عمل لیفت لب


متداول‌ترین عمل‌های لیفت لب، بر روی لب بالایی انجام می‌شوند. این لب بالا کشیده می‌شود تا مرز لبخند مشخص شده و حجم و قرمزی لب هر دو افزایش یابد.

لیفت لب شاخ گاوی

در خلال این عمل، جراح ما درست زیر بینی یک شکاف ایجاد می‌کند. سپس او یک نوار کوچک از پوست و بافت را برمی دارد و لب بالایی را بالا می‌کشد تا در محل جدید خود قرار گیرد. این برش، لب بالا (منحنی لب بالا) را به شکل "کمان کوپید" تغییر می‌دهد. پس از انجام این عمل تقریباً اسکاری باقی نمی‌ماند.

لیفت لب گال وینگ

در عمل لیفت لب گال وینگ، یک نوار پوستی از اطراف لب بالایی برداشته می‌شود. برش در این شبیه حرف M است و برای مشخص کردن مرز لب بالایی انجام می‌شود. شکاف در ناحیه برخورد قسمت صورتی رنگ لب با پوست بالای لب ایجاد می‌شود. در این عمل لیفت اسکار و جای زخم ایجاد می‌شود و به همین دلیل زیاد انجام نمی‌شود.

تصمیمگیری در مورد انتخاب عمل یا عمل‌های لیفت لب مناسب شما به اهداف زیبایی و آناتومی شما بستگی دارد همچنین نظر متخصص جراحی نیز برای انتخاب نوع عمل لیفت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

احتمال بروز تورم پس از انجام عمل لیفت لب تا چند روز پس از آن زیاد است و بخیه‌های غیر جذبی هم معمولاً تا یک هفته پس از عمل کشیده می‌شوند.

برای اطمینان و حفاظت بیشتر از خود، جراح مجربی را انتخاب کنید که تعداد زیادی از این نوع عمل‌های لیفت را انجام داده و دستورالعمل‌های او را به دقت انجام دهید. وی مطمئن می‌شود که شما گزینه مناسبی برای انجام این عمل بوده و بنابراین احتمال بروز خطرات احتمالی ناشی از عمل جراحی را کاهش می‌دهد. این اولین راه برای کاهش احتمال بروز خطرات احتمالی و افزایش دست‌یابی به نتایج مطلوب زیبایی در لب بالایی شما است.

عمل‌های مکمل


بازسازی پوست اطراف دهان می‌تواند به بهبود خطوط عمودی که در قسمت سفید لب بالا یا لب پایین دیده می‌شود کمک کند.

دوران بهبود و نقاهت پس از عمل


پس از عمل‌های جراحی، به مدت چند روز درد ملایم و تورم و کبودی موقتی به وجود می‌آید. بسیاری از بیماران تا زمان کشیدن بخیه‌ها صبر می‌کنند (5 تا 7 روز) و پس از آن به کار خود باز می‌گردند.

سؤالات رایج


شکاف لازم برای عمل جراحی در کجا ایجاد می‌شود؟

محل شکاف با دقت در زیر بینی در خطوط طبیعی پوست بین قسمت پایین بینی و لب بالایی ایجاد می‌شود.

چه مقدار از پوست در خلال عمل لیفت لب برداشته می‌شود؟

این موضوعی است که در هر عمل متناسب با شرایط بیمار متفاوت است و در هر بیمار متفاوت از دیگری است. مقدار پوستی که باید برداشته شود به ارزیابی پزشک، اهداف زیبایی بیمار و خاصیت ارتجاعی پوست بستگی دارد.

خطرات احتمالی ناشی آر انجام عمل لیفت لب چیست؟

خطرات احتمالی مانند هر ایمپلنت دیگری که در صورت انجام می‌شود بوده که می‌تواند شامل احتمال بروز عفونت، شکل‌گیری اسکار و جای زخم و... باشد. در جلسه مشاوره با پزشک، خطرات احتمالی ناشی از عمل به طور مفصل مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد. اقدامات احتیاطی لازم برای به حداقل رساندن خطرات احتمالی ناشی از عمل انجام می‌شود. بیشتر بیماران دچار عوارض و مشکلات نمی‌شوند.

آیا نتایج عمل دائمی است؟

لیفت لب باز نمی‌گردد. پوست شکافته شده لب به سمت عقب رشد نمی‌کند. البته با افزایش سن ممکن است طول لب بالایی فرد افزایش یافته و پیشروی کند.

آیا افراد دیگر می‌توانند تشخیص دهند که من عمل لیفت لب را انجام داده‌ام؟

اگر عمل به خوبی طراحی شده باشد، با دقت انجام شده باشد و مراقبت‌های مناسب پس از آن انجام شده باشد اسکارها معمولاً برای افراد دیگر قابل مشاهده نبوده و می‌تواند با کمک آرایش کاملاً نامرئی شود.

آیا انجام این عمل دردناک است؟

بیماران اظهار کرده‌اند که در هنگام انجام عمل هیچ گونه درد و نار احتی احساس نکرده‌اند. پس از انجام عمل، بسیاری از بیماران از داروهای مسکن و ضددرد برای کنترل درد استفاده می‌کنند. بسیاری از بیماران پس از 2 تا 3 روز مصرف داروهای ضددرد تجویز شده را قطع می‌کنند.

آیا پس از انجام عمل خودم می‌توانم رانندگی کرده و به منزل بروم؟

بله، از آنجایی که برای انجام این عمل فقط از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود شما می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بلافاصله پس از انجام عمل ادامه دهید.

آیا پس از انجام عمل تورم و کبودی هم به وجود می‌آید؟

برای بسیاری از خانم‌ها کبودی بسیار جزئی ایجاد می‌شود. تورم لب‌ها میز بسیار محتمل است. لب‌ها یک روز پس از انجام عمل متورم می‌شوند. پس از یک هفته، بیشتر تورم‌های ایجاد شده (و نه همه آنها) از بین می‌روند.

آیا با لیفت لب ظاهر آن به شکل "لب اردکی" تبدیل می‌شود؟

این یک نگرانی عمومی است. در عمل‌های انجام‌شده توسط ما تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است. اگر مقدار لیفت صحیح انجام شود باعث جلو آمدن لب و ایجاد لب اردکی نمی‌شود.

چگونه در دوران بهبودی و نقاهت از لب‌های خود مراقبت کنم؟

در زمان انجام عمل به بیماران دستورالعمل مفصلی برای مراقبت‌های پس از عمل ارائه می‌شود.

چقدر وقت پس از عمل می‌توانم سر کار خود برگردم؟

بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که 7 تا 10 روز پس از عمل لیفت لب و در زمانی که بیشتر تورم‌ها از بین رفت به کار خود بازگردند.

چه موقع می‌توانم تمام فعالیت‌های معمول خود را از جمله ورزش را ادامه دهم؟

در بسیار از موارد بیماران پس از دو تا سه هفته می‌توانند به انجام امور روزمره و معمول خود بپردازند.

چرا بیماران ترجیح می‌دهند از این عمل استفاده کنند با وجودی این‌که می‌توانند با درمان‌های تزریقی به نتایج مطلوب و مورد نظرشان دست یابند؟

بسیاری از بیماران که این عمل را انجام می‌دهند از نتایج حاصل از تزریق ژل راضی نبوده‌اند. بیماران که تمایل به داشتن لب‌های متناسب‌تری دارند یا می‌خواهند لب بالایی آنها کوتاه‌تر شود و نمی‌خواهند به‌راحتی تمام لب آ