انتخاب بهترین دکتر متخصص جراحی پلاستیک زیبایی

1

اگر درصدد انجام یک عمل زیبایی یا جراحی پلاستیک هستید (سینه و صورت شایع‌ترین مناطق جراحی هستند)، از اهمیت انتخاب جراح مناسب غافل نشوید. زیرا همه جراحان به طور یکسان آموزش دیده‌ و مجرب نیستند. در هنگام تحقیق در مورد جراحان پلاستیک، نکات و راهنمایی‌هایی زیر را در نظر بگیرید.

برای انجام عمل جراحی زیبایی، شما نیاز به انتخاب یک جراح آموزش‌دیده با مهارت و تجربه بالا دارید.

برای این منظور باید پرسش‌هایی را جهت اطمینان از صلاحیت و مجرب بودن جراح خود مطرح کنید.

در فرآیند انتخاب یک جراح پلاستیک، شما ممکن است از مشاوره‌ با یک پزشک و یا معرفی دوستان و خانواده خود ‌بهره‌مند شوید. در این صورت، قبل از مشورت مطمئن شوید که آنها از صلاحیت لازم برخوردار هستند.

علاوه بر نکات کاربردی زیر، متخصصان مجرب ما آماده پاسخگویی به سؤالات ونگرانی‌های شما در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی و انتخاب جراح مناسب برای شما هستند.

جراح زیبایی چه کاری انجام می‌دهد؟


هدف یک جراح زیبایی، بهبود ظاهر افراد و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس آنها در مورد زیبایی ظاهرشان است. جراحی زیبایی را می‌توان در هر قسمت از صورت و بدن انجام داد.

انواع جراحی زیبایی برای صورت

انواع جراحی زیبایی برای بدن

معیارهای صلاحیت یک جراح پلاستیک


بورد تخصصی

داشتن گواهینامه بورد تخصصی، بهترین شاخص آموزش جراح در زمینه یک تخصص پزشکی یا یک جراحی خاص است.

تجربه

به طور کلی جراحان پلاستیک زیبایی مجرب، طیف گسترده‌ای از جراحی‌های زیبایی را به طور منظم انجام می‌دهند. بیماران باید میزان تجربه جراح در زمینه یک عمل خاص را بررسی کنند. اگر قرار است از روش و یا فن‌آوری "جدیدی" استفاده شود، بیماران باید درباره اثبات ایمنی و اثربخشی نتایج آن، تحقیق کنند.

معتبر بودن بیمارستان و یا تسهیلات پزشکی

عمل جراحی زیبایی می‌تواند به طور ایمن در یک بیمارستان، یک مرکز جراحی و یا تسهیلات جراحی موجود در مطب انجام شود. اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که تسهیلات جراحی موجود در یک مطب معتبر، از نظر میزان ایمنی قابل مقایسه با امکانات جراحی سرپایی بیمارستان است. با این حال، اکثر امکانات جراحی موجود در مطب، از ایمنی و اعتبار کافی برخوردار نیست.

مجوز بیمارستان

قبل از صدور مجوز عمل، کمیته بررسی بیمارستان، میزان آموزش یک جراح و شایستگی او برای انجام عمل‌های خاص را ارزیابی می‌کند. هر کجا که عمل جراحی انجام می‌شود، مطمئن باشید که جراح، مجوز عمل در بیمارستان معتبر را برای عمل مورد نظر دریافت کرده است.

منابع قابل اعتماد

درخواست از پزشک عمومی برای توصیه یک جراح به شما نقطه خوبی برای شروع است. دوستان شما نیز ممکن است پیشنهاداتی ارائه دهند، اما همیشه باید به طور مستقل، صحت گواهینامه بورد تخصصی جراح را از طریق تماس با بورد جراحی پلاستیک تأیید کنید.

صراحت و دقت در مشاوره

مشاوره فرصتی مهم برای طرح سؤالات و دریافت پاسخ است. این مشاوره باید یک گفتگوی صادقانه در خصوص خطرات و همچنین مزایای عمل جراحی باشد. مشاوره کامل همچنین شامل بررسی تاریخچه پزشکی از جمله هرگونه عارضه پزشکی موجود است. همه این عوامل به جراح کمک می‌کند که عمل جراحی را منطبق با ویژگی‌ها و نیازهای هر فرد تنظیم کند و به بهترین وجه ممکن، پاسخگوی نیازهای هر بیمار باشد.

توافق و تفاهم

حتی با تجربه‌ترین جراح نیز ممکن است جراح "مناسب" برای هر بیمار نباشد. هر رابطه موفق بستگی به برقراری یک ارتباط خوب دارد. رضایت بیمار در صورتی حاصل می‌شود که جراح و بیمار با صراحت در مورد اهداف بحث نموده، بر انتظارات واقع بینانه توافق کرده و روند کلی این جراحی را با هم برنامه‌ریزی کنند.

پیگیری مراقبت‌ و درمان

مراقبت‌های جراحی با عمل جراحی خاتمه نمی‌یابد. برای بسیاری از عمل‌های جراحی، جراحان پلاستیک می‌خواهند نتایج را مشاهده کرده و بر پیشرفت بیمار نظارت داشته باشند. تکنیک‌های غیرجراحی معمولاً نیاز به یک برنامه منسجم دارند، به این ترتیب شما می‌توانید نتایج جراحی خود را حفظ کنید. شما باید در مورد مراجعات بعدی و پیگیری درمان و نیز سیاست‌های جراح خود پرس و جو کنید، شاید لازم باشد تا تجدید نظر جراحی اِعمال گردد.

هزینه معقول

به خاطر داشته باشید که هزینه‌های جراحی ممکن است بسته به منطقه جغرافیایی، تجربه جراح و عوامل فردی بیمار، به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. همه بیماران را نمی‌توان با روش‌های مشابه درمان نمود و پیچیدگی و طول عمل جراحی، بر هزینه‌های نهایی تاثیرگذار است. بیماران باید توجه داشته باشند که عمل جراحی زیبایی معمولاً تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرد.

گفتگو با جراح


کلینیک یا بیمارستانی که انتخاب می‌کنید، باید به شما یک نوبت مشاوره با جراحی که آن عمل را انجام خواهد داد و یا بر انجام آن نظارت خواهد داشت، ارائه دهد.

با جراح خود در مورد تغییرات مورد نظرتان و دلایل خود، گزینه‌های موجود و نتایجی که به احتمال زیاد از این عمل جراحی بدست خواهد آمد، صحبت کنید. در مورد هرگونه عارضه پزشکی و تمام داروهایی که مصرف می‌کنید، به جراح خود اطلاع دهید.

جراح باید به شما جزئیات و تمام جنبه‌های مرتبط با جراحی را ارائه دهد، از جمله:

  • جراحی چه مدت طول خواهد کشید
  • جراحی چگونه انجام خواهد شد
  • نوع بیهوشی مورد نیاز
  • عوارض و دردی که پس از عمل انتظار می‌رود
  • مدت دوره بهبودی و نقاهت
  • خطرات احتمالی و عوارض خاص این عمل
  • ماندگاری نتایج

جراح یا کلینیک باید برای انجام یک جراحی و یا تصمیم گیری سریع، شما را تحت فشار قرار دهد. طبیعی است که بعد از مشاوره حداقل به دو هفته زمان برای تصمیم‌گیری نیاز خواهید داشت.

با پیشنهادهای ویژه‌ای که تنها برای مدت زمان محدود ارائه می‌شود، تحت فشار قرار نگیرید. اگر تحت فشار کلینیک یا جراح قرار گرفتید، جای دیگری بروید.

هر فردی که در فکر انجام یک عمل جراحی زیبایی است، باید این سه سؤال را از خود بپرسد:

  • آیا به روشنی می‌دانم که چه کاری قرار است برای من انجام شود؟
  • آیا انتظارات من از نتایج عمل جراحی غیر واقعی و کمال‌طلبانه است، یا اینکه توقع من بهبودی معقول است؟
  • آیا من از احتمال خطا و کسب نتایج نامطلوب آگاهی دارم و در صورت وقوع، آیا توانایی مقابله با این نتایج را دارم؟