لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی (با جراحی، نخ، اندوسکوپی و بوتاکس)

istock_000014720754small

لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو یکی از عمل‌های متعدد جراحی زیبایی و پلاستیک است که از سوی پزشکان متخصص پیشنهاد می‌گردد، با گذشت زمان، در اثر حرکت‌های روزمره صورت، چین‌وچروک‌های ریزی روی پیشانی نقش می‌بندد که منجر به ظاهری زشت و نازیبا می‌شود. هم‌اکنون روش‌های مختلفی برای رهایی از این مشکل و استفاده از مزایای بالا کشیدن ابرو در دسترس است.

با گذشت زمان، چین و چروک‌های در پیشانی ظاهر می‌شود و ابروها شروع به افتادن می‌کند و باعث می‌شود چشم‌ها خسته، عصبانی و حتی بسته به نظر رسند. با لیفت و بالا بردن ابرو و پیشانی در کلینیک تخصصی فتاح می‌توانید ظاهری سرحال‌تر و زیباتر داشته باشید. متخصصان ما برای ایجاد حالتی متناسب در بین پیشانی و ابروها، مجرب و متخصص هستند و قادرند ظاهری زیباتر و و جذاب‌تر را در ناحیه بالای چشم‌ها و ابروها خلق می‌کنند. برای دریافت مشاوره و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02126407200 و 02126407263  تماس حاصل نمایید.

دلایل انجام لیفت ابرو و پیشانی


پیشانی پیر و شکسته به دلیل تاثیر نامطلوبی که بر حالت چهره دارد، موجب ناراحتی ما می‌شود. ابروها و پیشانی افتاده و پر از چروک باعث می‌شود که همیشه خسته، نگران یا حتی عصبانی به نظر برسیم. عده‌ای از ما نیز به‌طور ژنتیکی مستعد داشتن ابروهای کلفت و ضخیم هستیم که موجب می‌شود حتی وقتی‌که خوشحال هستیم و احساس خوبی داریم اخمو به نظر برسیم. بالا کشیدن پیشانی و لیفت ابرو به بیماران کمک می‌کند که علاوه بر تغییرات مثبت دیگر از ظاهری طبیعی و با نشاط برخوردار شوند :

  • ممکن است دیگران شما را خوش‌روتر ببینند چون آن‌ها دیگر شما را به‌اشتباه عصبی یا نگران تصور نمی‌کنند.
  • چشمان شما درخشان‌تر و طبیعی و هوشیارتر به نظر خواهد رسید.
  • اعتمادبه‌نفستان بالا می‌رود چون دیگران نگران اینکه نگران به نظر می‌رسید نیستند.

افراد مناسب برای انجام لیفت پیشانی و ابرو


لیفت پیشانی و ابرو بیشتر اوقات برای بزرگسالان و به‌منظور به حداقل رساندن چین و چروک‌های صورت، خطوط اخم و ابروهای افتاده است. استرس، حرکات صورت و سن و سال اغلب باعث خطوط افقی، چین و چروک و خطوط اخم می‌شود که می‌تواند ما را مسن‌تر، خسته‌تر و حتی عصبانی نشان دهد. تقبل هزینه لیفت ابرو به بازگشت چهره جوان شما کمک می‌کند و ظاهری پرانرژی و بانشاط به شما می‌بخشد.

لیفت پیشانی و ابرو در کلینیک فتاح چگونه انجام می‌شود؟


لیفت و بالا بردن ابرو شامل یک پروسه با جراحی یا بدون جراحی است که با برداشتن بافت اضافی و تغییر ماهیچه‌ها برای سفت‌تر کردن پوست پیشانی، به‌منظور اصلاح ابروهای افتاده، چشمان بسته‌شده، پیشانی چین‌وچروک دار و خطوط اخم انجام می‌شود. ممکن است از چندین روش برای گرفتن نتایج دلخواه استفاده شود.

مشاوره

پزشک ما قبل از عمل لیفت پیشانی و ابرو دستورالعمل‌هایی شامل توصیه‌هایی برای خوردن، آشامیدن و مصرف یا پرهیز از برخی داروها و ویتامین‌های خاص به شما می‌دهد. چهار تا شش هفته قبل از عمل از استعمال سیگار و تنباکو و 14 روز قبل و بعد از آن از مصرف آسپرین بپرهیزید.

 روش‌ها

تزریق بوتاکس

14

تزریق بوتاکس اگرچه برای رفع چین و چروک‌های قسمت‌های بالایی صورت رایج شده است، اما در بیشتر موارد باز هم به انجام لیفت با جراحی نیاز است. این پروسه ممکن است همرا با با لفتینگ قسمت‌های پایینی صورت، گردن، جراحی پلک، تزریق بوتاکس و تزریق ژل انجام شود. از مزایای بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس نسبت به جراحی، کم‌هزینه‌تر و کم تهاجمی‌تر بودن آن است اما راه‌حلی دائمی نیست و باید برای حفظ اثرات آن هر 4 تا 6 ماه تکرار شود.

لیفت با نخ

15

با این روش، جراح با سوزنی بلند یک نخ دارای قابلیت کشسانی و آنتی بیوتیکی را زیر پوست فرومی‌کند. او سوزن کوچک بلندی را درون نقاط مشخص‌شده و در امتداد سطح تعیین‌شده فرومی‌کند. ازاین‌رو دیگر برش لازم نیست. این روش را به‌تنهایی و بدون روش آندوسکوپیک نیز می‌توان انجام داد.

هنگامی که رشته‌های کلاژن اطراف نخ را می گیرند و دور آن جمع می شوند نخ به آرامی متلاشی و جذب و از این طریق تاثیر لیفت بیشتر می شود. بنابراین احتمال نپذیرفتن و یا پس زدن نخ کمتر می گردد. این درمان به‌طور خاص برای جوان‌سازی پوست صورت بدون نیاز به عمل جراحی طراحی شده و به همین خاطر دوره بهبودی و قیمت نخ لیفت در مقایسه با سایر روش‌ها کمتر می‌باشد.

روش آندوسکوپیک

16

روش آندوسکوپیک تنها با 3 تا 5 برش کوچک کمتر از 1 اینچ که اثر زخم را به حداقل می‌رساند انجام می‌شود. جراح از طریق هر برش دوربینی مدادی شکل یا آندوسکوپی وارد می‌کند تا نمایی واضح از ماهیچه‌ها و بافت‌ها به دست آورد. پس‌ازآن وسیله دیگری برای کشیدن پوست پیشانی و ماهیچه‌ها و برداشتن بافت زیرین استفاده می‌شود.

بیمارانی که تحت عمل آندوسکوپیک قرار دارند اگرچه اغلب، به‌سرعت پس از عمل درد و ورم خفیفی را تجربه می‌کنند اما معمولاً سریع‌تر بهبود می‌یابند. بخیه‌ها ممکن است ظرف مدت یک هفته کشیده شوند.

جراحی لیفت و بالا کشیدن ابرو

17

بیمارانی که لیفتینگ قدیمی پیشانی را تجربه می‌کنند ممکن است با تورم موقتی، بی‌حسی، سردرد و کبودی روبرو شوند. جراحی بالا کشیدن ابرو و پیشانی به این روش یک تا دو ساعت طول می‌کشد و بیمار یا به‌طور موضعی و یا به‌صورت کامل بیهوش می‌گردد. تمامی اثرات جانبی را می‌توان با داروهایی که پزشک تجویز می‌کند کنترل نمود. وقتی‌که عصب‌ها شروع به بهبودی کنند، شخص به‌جای بی‌حسی احساس خارش می‌کند و این امر تا 6 ماه ادامه دارد تا اینکه کاملاً از بین برود. بخیه‌ها یا گیره‌ها را می‌توان ظرف مدت 2 هفته کشید.

چگونه باید خود را برای این فرآیند آماده کرد؟

بسته به نوع روشی که شما و پزشکتان بر سر آن به توافق می‌رسید، راهنمایی‌های خاصی در مورد اینکه چگونه برای این فرایند آماده شوید به شما ارائه داده می‌شود. به‌عنوان یک قانون کلی شما ملزم هستید که علاوه بر وضعیت پزشکی فعلی خود، پیشینه پزشکی‌تان را نیز به‌طور کامل عنوان کنید. علاوه بر این به‌طورجدی به شما توصیه می‌شود که سیگار را قطع کنید و از دود غیرمستقیم و الکل حداقل 2 هفته قبل از درمان اجتناب کنید. فهرستی از داروهایی چون آسپرین و دیگر رقیق‌کننده‌های خون که باید از آن‌ها اجتناب کرد به شما ارائه می‌شود. از مصرف برخی از گیاهان دارویی و مکمل‌های غذایی قبل از عمل نیز باید پرهیز نمود (فهرستی از آن‌ها به شما ارائه می‌گردد).

دوره بهبودی این فرآیند چقدر طول می‌کشد؟

دوره بهبودی لیفت پیشانی و ابرو که در آن از روش آندوسکوپیک یا لیفت با نخ استفاده می‌شود حدود 14 روز طول می‌کشد. کبودی اطراف پیشانی، همچنین تورم احتمالی نزدیک محل برش عادی و طبیعی است و طی چند روز برطرف می‌شود. درد زیادی در طول دوره نقاهت وجود ندارد، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد این موضوع نیست.

هزینه


میانگین هزینه لیفت و بالاکشیدن ابرو و پیشانی به روش و پزشک متخصص بستگی دارد. پزشکان کم‌تجربه ممکن است هزینه کمتری برای لیفتینگ دریافت کنند، بنابراین برای برآورد درست هزینه لیفتینگ پیشانی و ابرو از او بپرسید که تابه‌حال چند عمل انجام داده است. به خاطر داشته باشید که اجازه ندهید نگرانی شما بر سر هزینه سلامتی شما را به خطر بیندازد، اگر با یک جراح بی‌تجربه احساس راحتی نمی‌کنید پس به دنبال جراحی باشید که با او راحت‌ترید.