زاویه دار کردن فک و صورت (V-shape) بدون جراحی

7

استفاده از روش زاویه دار کردن صورت و قلبی شکل کردن آن مدتهاست از نظر زیبایی و ظرافت مورد توجه مطلوب افراد بوده است. صورت زاویه دار صورت قلبی شکل یا بیضی شکل است که نشان زیبایی زنانه است. این به یک انسان ظاهری جوان، شاداب و ظریف میدهد که به شدت مطلوب است. روش های زاویه دار کردن صورت و فاصله سازی و شکل دهی به صورت تکنیکی است که به افراد صورتی، زاویه دار و بیضی شکل تر میدهد که زیباتر و باریک تر و خوش ظاهر تر است. لاغری سیمای ظاهر علاوه بر اینکه به فرد ظاهری جوانتر میدهد، باعث میشود پوست شاداب تر و سالمتر به نظر برسد. همچنین پوست شما بعد از پایان روند ارتجاعی تر و نرم تر خواهد شد.

هشدار:

اگر شما مشتاق داشتن یک صورت زاویه دار هستید اما نمی خواهید که زیر تیغ جراحی بروید ما بهترین گزینه های غیر جراحی را پیش روی شما قرار میدهیم.

چرا ما فک پهن داریم؟


دلایل زیادی برای پهن بودن فک وجود دارد اما معمول ترین دلیل آن به خاطر ضخامت عضله های فک است که ماستر نام دارد. این عضله در پشت فک قرار گرفته است یعنی جایی که پهن تر است و به فک ما ظاهری مربعی شکل میدهد. به همین دلیل برای حاصل شدن یک خط فک باریکتر، باید حجم و اندازه این ماهیچه ضخیم را کاهش دهیم.

برخی دلایل شامل موارد زیر است:

 • پهن و مربع شکل (U شکل) بودن فک
 • شلی و افتادگی پوست چانه و فک
 • کوتاه و تخت بودن چانه

77

زاویه دار کردن صورت بدون عمل جراحی در کلینیک فتاح:


 • زاویه دار کردن صورت بدون عمل جراحی به صورت برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق ژل، بوتاکس، امواج رادیوئی و هایفوتراپی انجام می پذیرد.
 • پروتز فک و چانه با پر کننده های پوستی، لیفت و سفت کردن نقاط مختلف صورت با نخ انجام می شود.

بوتاکس (خط چانه)

یکی از روش های زاویه دار کردن فک و صورت، بوتاکس است. بوتاکس میتواند عضله ضخیم فک (ماستر) را کوچک کند، در نتیجه پهنی فک را لاغر میکند. همچنین در طول زمان، تغییر حالت استخوان فک رخ میدهد که باعث افزایش تاثیرات لاغری فک میشود. با بوتاکس ما میتوانیم صورت را با استفاده از هدف گذاری عظله های مشخصی از فک به صورت زاویه دار درآوریم. نحوه عملکرد اصلی بوتاکس آرام کردن و کوچک کردن عضله ای است که به آن تزریق میشود. این باعث تاثیر بر روی خط چانه میگردد و یک قدم مهم در رسیدن به صورت زاویه دار محسوب میشود. پهنی یا مربعی شکل بودن چانه با این روش باریک میشود و در نتیجه به خط فک به صورت حالتی زیبا با حدفاصلی بلند و باریک میدهد.

بوتاکس در ناحیه مورد نظر، توسط سوزنی بسیار باریک اجرا میشود ( ناحیه مشخص عظله فک). معمولا نیازی به بی حسی موضعی نیست اما ممکن است برای راحتی بیمار مورد استفاده قرار بگیرد.

این رویه ممکن است فقط 5 دقیقه طول بکشد و نتیجه آن در طی 4 تا 6 هفته بعد قابل مشاهده است، و هیچ دوره نقاهتی لازم ندارد.

777

آیا این روش بی خطر است؟

دیگر عظلاتی همانند مجرای پاروتید وجود دارند که بسیار نزدیک به منطقه مورد نظر هستند و باید از تزریق بوتاکس به آنها خودداری کرد. اثرات جانبی معمول مربوط به نقاط تزریق هستند که شامل قرمز شدن یا ورم کردن می شود و معمولا در طی چند روز  یا کمتر درمان می شود.

هنگامی که تزریق بوتاکس برای کاهش خط فک، توسط یک متخصص پزشکی انجام می شود میتوان گفت که این یک روش بسیار ایمن است.

برجسته کردن چانه با تزریق ژل

برای عمل زیبایی فک لازم است که چانه با استفاده از تزریق ژل یا تزریق چربی در چانه تیزتر به نظر برسد. به همان اندازه که چانه قسمت کوچکی از صورت شما را تشکیل میدهد، 8 قسمت دارد که میتواند بلندتر و برجسته تر شود. مشاوره اولیه به منظور معین کردن قسمت هایی از چانه که احتیاج به بهبود دارند انجام می شود.

مزایای استفاده از تزریق ژل و برجسته کننده چانه چیست؟

 • غیر جراحی است
 • نتایج فوری
 • کمترین حد لازم دوره نقاهت
 • زاویه دار کردن صورت
 • شکل و فرم صورت را بهبود میدهد

حد فاصل چانه مهم است زیرا ما نمی خواهیم چانه تیزی پیدا کند اما دو بعدی باشد. این مهم است که آن را تا جایی که ممکن است متعادل و 3 بعدی سازیم. با وجود اینکه چانه یک منطقه کوچک بر روی صورت است ، چانه در واقع تا 8  نقطه دارد که می تواند منحنی شکل شود یا بالا کشیده شود.

بی حسی موضعی برای اولین بار به منطقه ای از چانه که باید تزریق ژلانجام شود زده میشود، و سپس پرکننده از نقطه مورد نظر اجرا میشود. نتایج را آنی میتوان دید و هیچگونه زمان نقاهتی نیاز ندارد.

اثرات جانبی معمول فقط محدود به نقطه تزریق میباشد، همانند قرمز شدن و برجسته شدن در همان نقطه تزریق که در طی چند روز از بین میرود.

چه افرادی نیاز به پرکننده چانه دارند؟

 • چانه تخت یا کوتاه
 • چانه دارای انحراف
 • بهبود حدفاصل های صورت
 • برای رسیدن به صورت v  شکل و زاویه دار

امواج رادیوئی برای خط چانه:

با استفاده از تکنولوژی امواج رادیوئی ما میتوانیم لایه های عمیق تری از پوست را مورد هدف قرار دهیم و بازسازی دوباره کلاژن در پوست را برانگیخته کنیم. انجام این کار باعث ایجاد تاثیراتی در سفت کردن و بالا بردن صورت و زاویه دار کردن صورت دارد. درمان امواج رادیوئی برای سفت کردن پوست شل و سست استفاده می شود. چین و چروک را بهبود میدهد، و بر روی بالا بردن عضلات صورت و گردن موثر است.

یک ژل خنک کننده به مناطق تحت درمان اعمال خواهد شد. ميله‌ پتانسيل‌ رادیو فرکانس بر وی پوست قرار میگیرد و انرژی منتقل میشود. از رادیو فرکانس برای انتقال گرما و انرژی به لایه های عمیق تر پوست استفاده میشود و کلاژن سازی را تحریک میکند، به طوری که نتایج مطلوب به دست می آید. این روش به خودی خود حدود 15 تا 30 دقیقه بسته به مناطقی که درمان می شوند طول میکشد. بعد از پیاده سازی روش مقدار قرمزی در سطح پوست انتظار میرود اما در عرض دو یا سه روز بعد بهبود خواهد یافت. به غیر از احساس مقداری گرما، این روش یک روش نسبتا راحت و بدون درد است. هیچ دوره نقاهتی لازم نیست و تاثیرات این روش بلافاصله بعد از انجام قابل ملاحظه است.

هایفوتراپی (متمرکز کردن فراصوت با شدت بالا):

با جدیدترین درمان های معالجه توسط آلتراسوند ( فراصوت) و تحت تاثیر قرار دادن لایه های عمیق تر پوست، میتوانیم، پوست صورت را سفت کنیم، بالا بکشیم ، جوانسازی کنیم و عوارض ناشی از پیری را از بین ببریم.

این روش خط چانه را بهبود میبخشد و یک زاویه دار سازی بدون نیاز به جراحی انجام میدهد.

یک ژل خنک کننده به مناطقی که تحت درمان قرار میگیرند، تزریق میشود، و سپس دستگاه آلتراسوند بر روی پوست قرار میگیرد. انرژی به عمیق ترین لایه های پوست همانند لایه (SMAS) منتقل میگردد (سیستم عضلانی آپونوروتیک صوری). لایه (SMAS) همان لایه ای است که برای جابه جای صورت تحت عمل قرار میگیرد.

این دو لایه مورد هدف قرار میگیرند:

لایه عمیق پوستی (غشاء میانی پوست): برای تحریک و ترشح کلاژن پوست به منظور سفت و محکم کردن

SMAS: برای جابه جایی صورت

ممکن است هنگام انجام روش مقداری گرما احساس کنید، اما در عین حال این روش یک روش نسبتا آسان است. فرآیند انجام این کار 45 دقیقه است و هیچ دوره نقاهتی لازم ندارد.

زاویه دار کردن و سفت کردن صورت با نخ:

معمولا ما حالت زاویه دار صورت خود را به خاطر فرو رفتگی در ناحیه خط چانه از دست میدهیم. فرو رفتگی صورت ما را بی حجم، نحیف و نسبتا مربعی شکل میکند. برای بازگرداندن حالت وی شکل صورت، زاویه دار کردن و بالا کشیدن صورت میتواند باعث شل شدن این قسمت های تو رفته شود.

چجور محل هایی میتوانندتوسط نخ سفت شوند؟

محل هایی همانند:

 • بالا کشیدن ابرو برای ابروهای افتاده
 • گونه ها و صورت افتاده و برجسته شدن خطوط خنده
 • خط چانه افتاده
 • غبغب
 • پوست گردن شل شده
 • برآمدگی بینی

 قبل از بالا کشیدن توسط نخ، یک کرم بی حس کننده به نقطه درمان زده میشود تا پوست را بی حس کند و هرگونه درد و ناراحتی را  کاهش دهد. نخ ها در نقطه های مشخصی قرار داده میشوند و تقریبا 30 تا 40 دقیقه طول میکشد تا کار انجام شود، اما با این حال این زمان بستگی به نقاطی که تحت درمان قرار میگیرد نیز دارد. شما یک احساس کوچک، سوزن سوزن شبیه به طب سوزنی تجربه خواهید کرد اما دردناک نخواهد بود. شبکه ای بین چندین نخ ایجاد میشود که تولید کلاژن را در پوست شما بالا میبرد و بافت های پوست، نخ ها را در طی شش تا هشت ماه بعدی جذب میکنند. همچنین این باعث کاهش نشانه های بالا رفتن سن میگردد، در حالی که چهره از پوست شما شروع به بهبود و رنگ گیری میکند. بعد از اتمام درمان شما میتوانید زاویه دار شدن و شکل گیری صورت خود را احساس کنید همچنین پوست به دلیل تولید کلاژن سفت تر میشود.

این درمان نسبتا آسان است و نتایج آن تا 18 ماه پایدار است.

مزایای زاویه دار کردن صورت:

 • بالا کشیدن توسط نخ یک روش غیر جراحی است و یک گزینه جایگزین برای افرادی است که نمیخواهند یا درمورد جراحی زاویه دار کردن صورت نگرانند.
 • ماندگاری نتایج این روش پس از اتمام ماندگاری بالایی تا حدود یک یا دوسال دارند.
 • نتایج بالا بردن و سفت کردن توسط نخ ها تقریبا بلافاصله بعد از آن قابل توجه است.
 • هیچ دوره نقاهتی لازم نیست و ممکن است همان لحظه به انجام کارهای روزانه بازگردید.

7777