روش کاشت ابرو با موی طبیعی: هزینه و عوارضر

Untitled-4ابروها نقش مهمي در زيبايي صورت دارند و مي‌توانند تفاوت‌هاي چشمگيري را در احساسي که ما از خودمان داريم، ايجاد کنند. عوامل متعددي مي‌تواند در ريختن ابروهاي شما نقش داشته باشد که از مهم‌ترين آن مي‌توان به کَندن مداوم ابروها براي آرايش (اورپلاکينگ)، بيماري‌هاي مختلف (مانند کچلي يا آلوپسيا)، آسیب‌ديدگي، جراحت از ناحيه صورت، سوختگي صورت، عوامل ژنتيکي، استفاده مداوم از مداد ابرو و بالاخره، فرايند طبيعي پيري اشاره کرد. همچنين احتمال ريزش ابروها در افرادي که درچار استرس‌هاي روحي و رواني هستند بيشتر است.
براي آنکه بتوانيد مشکل ريزش ابروها را به شکل مؤثر و کارآمد حل کنيد، ابتدا بايد علت اصلي ريزش آن را به درستي بشناسيد. کاشت مو به روش FUE ابتکاري در زمينه درمان ريزش ابروها با استفاده از راهکارهاي پيشرفته و نوآورانه محسوب مي‌شود.

از آنجا که عمل کاشت ابرو در نوع خود يکي از دقيق‌ترين و ظريف‌ترين عمل‌هاي زيبايي به شمار مي‌رود، انتخاب پزشک يا جراحي که اين عمل را انجام مي‌دهد اهميت بسيار زيادي براي شما خواهد داشت. ما در کلينيک فتاح با تعدادي از خبره‌ترين پزشکان جراح مو همکاري مي‌کنيم تا بتوانيم بالاترين استانداردهاي کيفيت و ايمني عمل و بهترين نتايج ممکن را براي شما تضمين نماييم.

کاشت ابرو به روش FUE در کلينيک فتاح

براي عمل کاشت ابرو از تار موهايي که به صورت تک تک از يک ناحيه اهدا کننده برداشته مي‌شوند (معمولاً موي سر در قسمت پشت گوش‌ها)، استفاده مي‌شود. سپس پزشکان کلينيک فتاح، هر يک از اين تار موها را (همراه با فوليکول و اجزاي ضروري آن) به طور جداگانه در ناحيه ابرو مي‌کارند تا شکل مورد نظر براي ابرو به دست آيد. اين عمل که تحت شرايط بي‌حسي موضعي انجام مي‌شود، عملي با حداقل تهاجم است و هيچ گونه خطرات و عوارض جدي به دنبال ندارد. همچنين بعد از اين عمل، هيچ جاي زخم و بريدگي بر روي پوست باقي نمي‌ماند.
اصولاً براي يک عمل پيوند جزئي ابرو که به منظور دستيابي به ابروهاي خوش‌فرم و ظريف انجام مي‌شود به 100 تا 200 تار مو و براي دستيابي به ابروهاي پر پشت به 200 تا 400 تار مو نياز مي‌باشد.هزینه کاشت ابرو بسته به تعداد تار موی مورد استفاده، متفاوت خواهد بود. پيوند مو، عمل بسيار ظريف و حساسي است و براي انجام آن بايد تارهاي مو به دقت در داخل بريدگي‌هاي بسيار ريزي که در ناحيه ابرو ايجاد شده‌اند، قرار داده شوند. اين بريدگي‌ها بايد با زاويه صحيح و در امتداد جهت طبيعي رشد ابروها ايجاد شود تا الگوي رشد موهاي پيوندي هم شبيه به موهاي طبيعي باشد. برای انجام این عمل هیچ نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ بخیه‌ای هم در جایی زده نمی‌شود. در واقع این عمل یک جراحی 100% در مقیاس میکرو می‌باشد که بیمار با انجام آن، رشد طبیعی ابروهای خود را بدون هیچ گونه عوارض جانبی به دست می‌آورد.

ریکاوری و استراحت بعد از عمل

در بعضی از بیماران یک ورم و کبودی مختصر به مدت کوتاهی در ناحیه ابروها به وجود می‌آید. اما به طور کلی دوره بهبودی بعد از عمل کاشت ابرو نسبتاً سریع و عاری از درد و ناراحتی می‌باشد.
همچنین عمل کاشت ابرو نیازی به استراحت بعد از عمل ندارد. اصولاً پیوند مو به روش FUE نیاز چندانی به استراحت و مراقبت‌های بعد از عمل ندارد و خطر باقی ماندن جای زخم در آن از هر عمل دیگری کمتر است. کافی است که به مدت فقط چند هفته از فعالیت فیزیکی شدید خودداری کنید تا خطر بروز عفونت نیز به حداقل برسد. ما نکات و دستورات لازم در مورد مراقبت‌های بعد از عمل را به طور کامل در اختیار شما می‌گذاریم و در طی دوره ریکاوری با شما همراه خواهیم بود.

Usssntitled

نتایج عمل کاشت ابرو به روش FUE

نتیجه عمل کاشت ابرو به صورت یک شکل جدید برای خط ابروی شما خواهد بود. نتایج کامل این عمل را معمولاً می‌توان در سال بعد از انجام عمل (بعد از گذشت چند ماه) مشاهده کرد.
رشد موی شما در حالت طبیعی طی سه مرحله انجام می‌شود. پس اگر بعد از عمل کاشت ابرو مشاهده کردید که کمی از موی کاشته شده ریخته است، اصلاً نگران نباشید. زيرا این اين ريزش کاملاً طبیعی و بخشي از روند طبيعي رشد موها است. به طور کلی فرایند رشد مو در بین افراد مختلف کاملاً متفاوت است. اما وقتی که موی کاشته شده شروع به رشد کند، شما مجبور خواهيد بود که مرتب آن را کوتاه کنید تا ابروی شما شکل دلخواه را پیدا کند. البته این مشکل خاصی برای بیماران به شمار نمی‌رود، چون اغلب آنان از گذشته به اصلاح و فرم‌دهی ابروهای خود عادت دارند.
از آنجا که کار پیوند مو در عمل کاشت ابرو فقط در یک سطح کوچک انجام می‌شود، می‌توان با یک طراحی و الگوسازی صحیح، این عمل را به گونه‌ای انجام داد که ابروهایی با حداکثر زیبایی و آراستگی ممکن به دست آید.
معمولاً بعد از گذشت حدود 6 تا 12 ماه از انجام عمل کاشت ابرو، تار موهای کاشته شده به طور کامل رشد می‌کنند و شکل طبیعی ابروها کاملاً بازیابی می‌شود. نتیجه این عمل از نظر شکل ظاهری ابرو کاملاً طبیعی و دائمی خواهد بود.

d1

سئوالات رایج:

عمل کاشت ابرو چقدر زمان می‌برد؟

معمولاً عمل کاشت ابرو در حدود 4 ساعت طول می‌کشد که تقریباً نیمی از این مدت صرف برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده و نیم دیگر صرف کاشتن فولیکول‌ها در ناحیه ابرو می‌شود. در صورتی که تعداد گرافت‌های مو زیاد باشد و به بیشتر از 500 فولیکول برسد، ممکن است زمان عمل هم کمی طولانی‌تر شود.

تار موهای پیوندی برای عمل کاشت ابرو از چه قسمتی گرفته می‌شود؟

به طور کلی تار موهایی که با تقبل قیمت کاشت ابرو ، برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، از قسمت پشت سر یا پشت گردن برداشته می‌شود. به این ناحیه اصطلاحاً جایگاه اهدا کننده گفته می‌شود. موهای طبیعی در ناحیه اهدا کننده باید قبل از انجام عمل پیوند، تراشیده شود. این کار معمولاً در محل مطب و بلافاصله قبل از شروع عمل کاشت ابرو انجام می‌گیرد. اغلب خانم‌ها می‌توانند در صورتی که موی سر آنها به اندازه کافی بلند باشد، قسمتی از ناحیه اهدا کننده که موی آن تراشیده شده است را به راحتی پنهان کنند.
آیا در ناحیه‌ای از پشت سر من که تارهای مو از آنجا برداشته می‌شود، یک لکه طاسی ایجاد خواهد شد؟
خیر. معمولاً از هر سه یا چهار تار مویی که در یک نقطه از ناحیه دهنده متمرکز هستند، فقط یکی از آنها برداشته می‌شود. چنین برداشت کوچکی در آن تراکم بالای موی سر اصلاً به چشم نمی‌آید، حتی اگر موی سر خیلی هم کوتاه باشد.

برای عمل کاشت ابرو به چند تار یا فولیکول مو نیاز است؟

برای ترمیم و پوشاندن جای زخم‌ها در ابرو گاهی از اوقات فقط به چند گرافت یا فولیکول مو نیاز است تا پیوستگی و شکل طبیعی ابرو بازسازی شود. اما برای فرم‌دهی و افزایش حجم ابرو ممکن است به حدود 50 تا 250 گرافت برای کاشت موی ابرو هر کدام از ابروها نیاز باشد. به طور کلی تعداد گرافت‌ها یا فولیکول‌های مورد نیاز به شکل و حجم دلخواه برای ابرو و تراکم طبیعی آن در زمان قبل از عمل بستگی دارد.

نتایج عمل کاشت ابرو تا چه حد ماندگار است؟

اصولاً تار موهایی که از فولیکول‌های پیوندی رشد می‌کند، حالت دائمی خواهند داشت. این موها دقیقاً مانند موی طبیعی سر شما رشد می‌کند و طول آن خیلی بلندتر از موهای طبیعی ابروی شما می‌شود. خیلی از خانم‌ها ابروهای خود را به طور مرتب اصلاح و کوتاه می‌کنند. موهای کاشته شده نیز باید مرتب کوتاه شده و طول آنها در حد معمولی و زیبا نگه داشته شود.
آیا هیچ گونه جای زخم در ناحیه اهدا کننده باقی می‌ماند؟

عرض کار ابزاری که برای برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده استفاده می‌شود، فقط چند میلی‌متر است و تعداد تار موهای برداشته شده هم خیلی کم می‌باشد. بنابراین در اغلب افراد، هیچ گونه جای زخم قابل مشاهده‌ای در پوست سر باقی نمی‌ماند. علاوه بر آن، پزشکان ما از دانش و تجربه بالایی در زمینه عمل پیوند مو برخوردارند و از روش‌هایی برای این عمل استفاده می‌کنند که هیچ گونه جای زخم مشهودی به جا نمی‌گذارد. در ناحیه ابروها نیز هیچ جای زخمی باقی نخواهد ماند.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی برای عمل کاشت ابرو کدام است؟

به خاطر داشته باشید که همیشه برای هر نوع عمل زیبایی، یک سری خطرات و عوارض احتمالی وجود دارد. اما اعضای تیم ما متعهد هستند که خطرات و عوارض این عمل را برای شما به حداقل ممکن برسانند. شما ممکن است سوزش و قرمزی مختصری را در محل کاشت مو احساس کنید، اما این قرمزی در عرض چند روز برطرف خواهد شد. همچنین احتمال بروز عفونت در ناحیه ابرو وجود دارد، اما مراقبت‌های بعد از عمل که ما انجام می‌دهیم، خطر بروز عفونت را نیز به حداقل ممکن می‌رساند. به خاطر داشته باشید که اعضای تیم ما همیشه برای کمک به شما در کار مراقبت‌های بعد از عمل در دسترس خواهند بود. پس در صورتی که هر سئوال یا مشکلی در مورد مراقبت‌های بعد از عمل داشتید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

هزینه عمل کاشت ابرو چقدر است؟

هزینه کاشت ابروی طبیعی به تعداد تار موهایی که کاشته می‌شود، بستگی دارد. ما بعد از معاینه و مشاوره با شما می‌توانیم قیمت کاشت ابرو طبیعی را به طور دقیق برایتان تعیین کنیم. اما به طور کلی هزینه کاشت ابرو برای هر بیمار با دیگران متفاوت است و ما هزینه کاشت ابرو را بر اساس شرایط هر شخص تعیین می‌کنیم. هزینه کاشت ابرو توسط بیمه های درمانی پوشش داده نمی شود.