رفع و از بین بردن غبغب بدون جراحی

f

غبغب زمانی ایجاد می‌شود که یک ورق زیرپوستی چربی در اطراف گردن آویزان می‌شود و موجب چین‌خوردگی می‌گردد. بسیاری از خانواده‌ها دچار استعداد ارثی جهت ایجاد این حالت هستند. در برخی بطور طبیعی مقدار زیادی آب در ناحیه‌ی چانه‌ی آنها تجمع پیدا می‌کند و در بعضی دیگر نیز چربی اضافه بطور طبیعی ذخیره می‌شود. سن نیز یک عامل دیگر می‌باشد. با افزایش سن، عضلات شما تحلیل می‌روند بنابراین عضلات چانه ضعیف شده و پوست شما شل‌تر می‌شود. این عوامل ممکن است با هم ترکیب شوند و موجب ایجاد غبغب شوند، اما دلیل اصلی غبغب چربی اضافه‌ی بدن است. در برخی افراد چربی در چانه‌ی آنها آسان‌تر از دیگر نقاط بدن جمع می‌شود و اضافه وزن و غبغب در کنار هم شکل می‌گیرند.

داشتن غبغب در برخی افراد حس ناخوشایندی نسبت به چهره می‌دهد. متخصصان ما در کلینیک فتاح با استفاده از دستگاه‌هایی مدرن و کارآمد و جدیدترین روش‌ها قادر به برطرف کردن غبغب هستند. اگر در صدد رفع آسان و سریع غبغب هستید با شماره‌های  02126407200 و 02126407263  تماس بگیرید و برای دریافت نوبت و درمان اقدام نمایید.

روش برداشتن چربی غبغب


در گذشته، تنها درمان طولانی‌مدت برای آب کردن غبغب جراحی پلاستیک بوده است که ممکن است شامل لیفت صورت یا گردن باشد. هر چند در حال حاضر جراحان پلاستیک خبره روش بی‌خطر، با حداقل تهاجم و بسیار موثر را برای برطرف کردن چربی ناخواسته‌ی چانه ارائه می‌نمایند. اکثر درمان‌های غیرجراحی دارای زمان استراحت کم بوده و در مطب متخصص در کمتر از 30 دقیقه قابل انجام است. روش‌های جدیدتر عبارتند از:

کیبلا (Kybella)

کیبلا یک داروی قابل تزریق و بدون نیاز به جراحی برای کاهش چربی متوسط تا شدید در بالای گردن که غبغب نامیده می‌شود، است. این تزریق حاوی یک مولکول طبیعی است که چربی را از بین می‌برد. در صورت تزریق صحیح، تمام سلول‌های دیگر سالم و دست نخورده باقی می‌مانند. استفاده از کیبلا برای درمان نواحی غیر از غبغب تایید یا توصیه نشده است.

بهترین افراد: بیماران دارای چربی متوسط در زیر چانه هستند. بیمارانی که دارای چاقی یا کشیدگی پوست گردن بوده و نیاز زیادی به سفت کردن پوست دارند باید گزینه‌های دیگر را در نظر بگیرند. با توجه به تجربه‌ی متخصین ما، بهترین کاندید اشخاص مبتلا به غبغب با چربی به مقداری که شکل آن بصورت محدب است، می‌باشند.

روش درمان: درمان 20 دقیقه‌ای بدون جراحی است اما شامل تعداد زیادی تزریق‌های کوچک می‌باشد. پزشک شبکه‌ای از نقاط را ایجاد می‌کند که چربی زیر چانه را هدف قرار داده و سپس چند تزریق را در یک جلسه انجام می‌دهد. این امر چربی را به حدی آرام آب می‌کند که وارد جریان خون نمی‌شود. برخی بیماران ممکن است کمی احساس سوزش داشته باشند.

زمان استراحت: بر اساس نظر پزشکان، زمان استراحت کم می‌باشد، اما برخی بیماران ممکن است مقداری کبودی، قرمزی و تورم را تجربه کنند که می‌تواند تا یک هفته با آب شدن چربی ناپدید شود. بعد از چند هفته، بیماران شروع به مشاهده‌ی تغییرات می‌کنند.

نگهداری: بیماران باید سه تا شش درمان را انجام دهند که فاصله‌ی آنها یک ماه است.

f1مزوتراپی

مزوتراپی روش لیپولیز تزریقی است که به منظور آب کردن چربی که با وجود ورزش و رژیم غذایی مناسب از بین نمی‌رود، استفاده می‌شود.

روش انجام: مزوتراپی شامل یک ترکیب دارویی است که در طی چند جلسه‌ی درمانی به بدن تزریق می‌شود. این تزریق‌ها برای تجزیه یا آب کردن چربی بدن از جمله چربی‌های زیر چانه و به عنوان جایگزینی برای جراحی تهاجمی مانند جراحی لیپوساکشن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این روش برای زنان باردار، مادران شیرده، بیماران چاق، افراد مبتلا به دیابت، بیماری‌های خودایمنی، عوارض عروقی یا هر نوع عفونت قابل استفاده نیست. باید توجه داشت که لیپولیز تزریقی جهت تجزیه‌ی چربی روشی برای کاهش وزن نیست.

عوارض جانبی: عوارض جانبی کوتاه مدت ناشی از تزریق موقتی بوده و ممکن است شامل کمی کبودی، درد و تورم باشد که در صورت نیاز قابل درمان هستند.

f2لیپوساکشن

در جراحی لیپوساکشن غبغب، جراح نه تنها چربی زیر چانه بلکه پوست افتاده‌ی اطراف ناحیه‌ی گردن را نیز برمی‌دارد. تمام چربی اضافه کاملاً از طریق عمل غبغب با لیپوساکشن از بین می‌رود. این روش بخشی از آخرین جراحی‌های زیبایی صورت می‌باشد.

اگر عامل ایجاد غبغب، چربی اضافه در زیر چانه باشد، حذف چربی به یکی از روش‌های غیرجراحی فوق مناسب می‌باشد. ولی در افرادی که عامل افتادگی و شلی پوست، ناحیه غبغب را تشدید می‌کند، حذف پوست اضافه  گردن در کنار روش‌های حذف چربی باید به عنوان یک روش تکمیلی انجام شود.

روش حذف افتادگی پوست گردن


سفت کردن پوست با طیف نزدیک به مادون قرمز (درمان با لیزر NIR)

ابزار مخصوص NIR موجب نفوذ سلول‌های فیبروبلاست و شکل‌گیری کلاژن جدید می‌گردد که سبب افزایش اثر سفت‌شدگی پوست و کمک به تقویت پوست در برابر فرایند پیری در آینده خواهد شد. وجود کلاژن سالم در غشاء میانی پوست به حفظ انعطاف‌پذیری و بافت جوان پوست کمک می‌کند.

بهترین فرد: بهترین افراد بیمارانی هستند که نیاز به سفت کردن پوست خود دارند اما احتیاجی به کم کردن چربی ندارند. این روش چربی را حذف نمی‌کند و فقط پوست را سفت می‌کند.

روش درمان: در این روش هیچ گونه سوزن، جراحی و دردی وجود ندارد. این روش 20 دقیقه‌ای مانند احساس تماس یک جسم گرم بر روی پوست است. نور مادون قرمز موجب تحریک کلاژن و الاستین موجود در پوست می‌شود.

عوارض جانبی: هیچ عوارض جانبی و نیازی به زمان استراحت همراه با این روش نمی‌باشد و احتمالاً مقدار کمی قرمزی در همان روز وجود خواهد داشت.

بعد از دو هفته متوجه تغییراتی خواهید شد اما این تغییرات همچنان تا 6 ماه ادامه می‌یابند.

یو ال‌تراپی (Ultherapy)

یو ال‌تراپی روش غیرجراحی لیفت گردن است. پیش از عمل در صورت لزوم بی‌حس کننده تجویز می‌شود. متخصص ژل مخصوص را در ناحیه‌ی تحت درمان استفاده می‌کند و یک ماساژور اولتراسوند را بر روی پوست شما حرکت می‌دهد.

بهترین فرد: بهترین فرد برای روش یو ال‌تراپی شخصی است که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند عمل جراحی تهاجمی را انجام دهد. این روش یک گزینه‌ی بسیار مناسب برای افرادی که دارای علائم اولیه پیری هستند، می‌باشد. لیفت گردن با روش یو ال‌تراپی همچنین انتخابی هوشمندانه برای بیمارانی است که ترجیح می‌دهند بهبود تدریجی‌تر داشته باشند به گونه‌ای که برای اطرافیان قابل تشخیص نباشد.

روش درمان: ابزار مخصوص اولتراسوند امواج گرمایی متناوبی را ساطع می‌کند که موجب تحریک عمیق‌ترین لایه‌های پوست و تولید کلاژن (پروتئینی که به پوست ظاهری جوان و شاداب می‌دهد) می‌شود

جuntitled

کرایولیپولیز (CoolSculpting)

کرایولیپولیز روشی بی‌خطر شامل سرد کردن کنترل شده و با دقت پوست جهت هدف قرار دادن موثر و ملایم سلول‌های چربی زیر پوست می‌باشد. سلول‌های چربی متبلور (منجمد) می‌شوند و سپس می‌میرند. در طول زمان بدن شما بطور طبیعی با انجام فرایندهایی بر روی چربی این سلول‌های مرده را از بین می‌برد و بدن شما را خوش‌تراش می‌کند. این روش برداشتن غبغب برای افراد کمتر از 55 سال دارای غبغب که دارای سفتی پوست خوبی هستند، مناسب است.

روش درمان: کرایولیپولیز برای گردن در این درمان چربی‌ها منجمد می‌شوند و 20 تا 25 درصد از ضخامت چربی کاهش پیدا می‌کند. نیازی به سوزن و جراحی نیست اما با منجمد شدن چربی و ماساژ آن اندکی درد احساس خواهد شد.

دوره بهبودی: نیازی به زمان استراحت نیست.

نتایج: بلافاصله انتظار یک چانه‌ی جدید را نباید داشته باشید، معمولا بین یک تا سه ماه طول می‌کشد تا چانه‌ی شما سفت‌تر به نظر برسد و چربی از بین برود. بیشتر افراد تنها نیاز به یک جلسه‌ی درمان دارند.

f4لیفت گردن

در بیماران بالای 40 سال معمولاً قسمت پایینی صورت دچار ضعف بوده که در نتیجه جراحی رفع غبغب برای آنها تاثیری ندارد. بیماران بالای 40 سال که دارای گردن بد شکل یا غبغب هستند کاندیدهای معمول روش لیفت گردن می‌باشند.

همراه با هر نوع جراحی خطراتی وجود دارد و روش‌های زیبایی نیز مستثنی نیستند. بیماران در طی دوره‌ی بهبودی پس از جراحی لیپوساکشن یا لیفت گردن دچار برخی عوارض جانبی از جمله تورم، کبودی، درد و زخم می‌شوند.