راه و روش‌های کوچک کردن و لاغری باسن

33

کوچک کردن باسن نوعی جراحی پلاستیک است که غالباً از طریق عمل لیپوساکشن به منظور ایجاد باسنی خوش فرم و گرد انجام می‌شود. از آنجایی که بسیاری از افراد از بزرگی باسن خود راضی نیستند، عمل لاغر کردن باسن به حفظ تناسب اندام و برقراری تعادل بین بالاتنه و پایین تنه کمک قابل توجهی می‌کند. عمل کوچک کردن باسن مزایای متعددی دارد که از آن جمله می‌توان به لیفت ران همزمان با لاغری باسن، کوچک کردن همزمان باسن و شکم اشاره کرد، برای کوچک کردن شکم نیز مانند باسن از روش لیپوساکشن برای تخلیه چربی اضافی و از بین بردن برآمدگی‌ها و توده‌های چربی در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود.

اگر نسبت کمر به باسن حالت گلابی شکلی به اندامتان داده است و آب کردن چربی باسن در ظرف یک هفته برایتان تبدیل به رویایی دست نیافتنی شده است، بهتر است روش دیگری به جز رژیم غذایی لاغری و ورزش‌های سنگین را انتخاب کنید. چرا که این روش‌ها ناحیه‌های خاصی از بدن را هدف قرار می‌دهد و در هر حال زمان انجام این برنامه‌ها باید از نتیجه مورد انتظار این روش‌ها و محدودیت‌ها و مزایای آن آگاه شوید.

متخصصان با بهره گیری ار روش‌های روز دنیا و بهترین متد لیپوساکشن، لیپولیز، لیپوماتیک و ... بهترین نتایج ممکن را برای شما رقم خواهند زد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره‌های  02126407200 و 02126407263  تماس حاصل نمایید.

افراد مناسب برای عمل کوچک کردن باسن


تمام افرادی که از افتادگی باسن یا از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست باسن ناراحت هستند، متقاضی ایده‌آل عمل لاغر کردن باسن محسوب می‌شوند. کاهش وزن پس از بارداری یا رعایت رژیم لاغری غالباً فرورفتگی‌، افتادگی یا اصطلاحاً حالت پوست پرتقالی را در ناحیه باسن ایجاد می‌کند. بسیاری از افرادی که از عدم تناسب بین باسن و بقیه بدن راضی نیستند، می‌توانند با انجام عمل کوچک کردن باسن اندام بهتر و پیرو آن اعتماد به نفس بالاتری داشته باشند.

روش‌های مختلف کوچک کردن باسن در کلینیک فتاح


لیپوساکشن

34

عمل جراحی کوچک کردن باسن با توجه به نتایج دلخواه بیمار دو تا سه ساعت زمان می‌برد، بیمار و جراح زیبایی یا پلاستیک در جلسه مشاوره اولیه به تفصیل در مورد نتایج مورد انتظار عمل صحبت می‌کنند. برای لاغر کردن باسن عموماً عمل لیپوساکشن انجام می‌شود که برای انجام آن یک یا چند برش کوچک در چین‌های باسن یا در امتداد بالای "شکاف" باسن ایجاد می‌شود. کانولا یا لوله باریک توخالی و بلندی وارد این برش‌های کوچک می‌شود. بافت چربی از راه لوله به بیرون مکیده می‌شود تا باسنی گرد، خوش فرم و برجسته و البته کوچک‌تر به دست آید. بااین حال نباید از یاد برد که لیپوساکشن تا حدی می‌تواند باسن را لاغر کند و تغییرات آن جزیی است. زیاده‌روی در انجام لیپوساکشن در عمل لاغری باسن افتادگی پوست یا ظاهر غیرطبیعی آن را موجب می‌شود. پرکاربردترین روش‌های انجام لیپوساکشن به شرح زیر است:

لیپوساکشن تامسنت: در این روش مایع در حجم زیاد برای افزایش فضای بین عضله و بافت چربی ناحیه مورد نظر به کار برده می‌شود. جراح پلاستیک به کمک این روش بهتر و بیشتر می‌تواند کانولا را برای متلاشی کردن سلول‌های چربی حرکت دهد. این نوع لیپوساکشن معمولاً با توجه به ناحیه مورد درمان دو و نیم تا چهار ساعت زمان می‌برد.

لیپوساکشن سوپر وت: در این روش از داروی آرام بخش و داروی بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود یا این که عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. مدت زمان لیپوساکشن سوپر وت یک تا سه ساعت است که مطابق معمول به بزرگی ناحیه مورد نظر بستگی دارد. به علاوه حجم مایع مورد استفاده در این روش تقریباً برابر با حجمی از چربی است که قرار است طی عمل تخلیه شود.

لیپوساکشن با اولتراسوند: لیپوساکشن با اولتراسوند یا UAL نوعی لیپوساکشن تامسنت است که در آن از کانولای مخصوصی استفاده می‌شود که برای متلاشی کردن سلول‌های چربی ارتعاش‌های مافوق صورت را داخل بدن منتشر می‌کند. این نوع لیپوساکشن بیشترین کاربرد را در ناحیه‌هایی با چربی کمتر مانند سینه آقایان و بالای کمر دارد.

لیپوماتیک (لیپوساکشن به کمک نیرو)

چنانچه جراح برای حرکت دادن کانولا از نیروی مکانیکی استفاده کند و به این ترتیب تعداد و اندازه‌ی حرکت‌ها را در مقایسه با انجام دستی عمل کاهش دهد، لاغری موضعی به روش لیپوماتیک انجام می‌شود. لاغری با لیپوماتیک به دلیل حرکت محدود کانولا بیشتری راحتی را برای بیماران به ارمغان می‌آورد.

لیپوماتیک در واقع نوعی لیپوساکشن است که با مرتعش کردن کانولای مکنده تسریع می‌شود. لیپوماتیک با استفاده از موتور پنوماتیکی کار می‌کند که نیروی محرکه آن هوای فشرده شده‌ای است که حرکت‌های سه گانه افت و خیز، چرخش و ارتعاش را به کانولا می‌دهد. خط سیری مارپیچی در اثر این سه حرکت (حدود 600 ارتعاش در دقیقه) تولید می‌شود که بافت چربی را به حالت امولسیون درمی‌آورد و به این ترتیب می‌توان بافت چربی را بدون آسیب زدن به بافت‌های دیگر، از قبیل عضله، رگ‌های خونی و عصب خارج کرد. از مزایای این عمل می‌توان به دوران بهبود کوتاه‌تر و دقت بالاتر در دسترسی به ناحیه‌های دارای فیبروز (فساد الیاف) شدید اشاره کرد.

لاغری موضعی با لیزر لیپولیز

روش کوچک کردن باسن با لیپولیز لیزری تکنولوژی نوین بی‌نظیری برای انجام لیپوساکشن به روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است. کاربرد اصلی لیپولیز به لاغری باسن مربوط می‌شود، اما در تمام عمل‌های لاغری موضعی، درمان سلولیت و پیکرتراشی نیز نتایج موفقیت‌آمیزی را به دست می‌دهد. در این روش از لیزرهای دیود با سطح پایین برای نفوذی ایمن در پوست استفاده می‌شود. سلول‌های چربی نور لیزر را جذب می‌کند و تجزیه می‌شود، به این ترتیب چربی می‌تواند از راه منافذ پوست خارج شود. بدن سلول‌های متلاشی شده چربی را از طریق فرایند متابولیسم طبیعی دفع می‌کند. توصیه می‌شود پس از هر جلسه درمان ورزش کنید تا خروج چربی آزاد شده از ناحیه مورد نظر شتاب بگیرد.

دوران بهبود


بیمار پس از چند ساعت ترخیص می‌شود. البته جراح پیش از ترخیص توصیه‌های لازم درباره مراقبت از باسن و ناحیه‌های لیپوساکشن شده، دستور مصرف داروهای خوراکی و موضعی، از قبیل ژل و پماد، موثر در تسهیل التیام و کاهش خطر عفونت و همچنین زمان مراجعه مجدد به کلینیک را به بیمار اطلاع می‌دهد.

به علاوه جراح از بیمار می‌خواهد تا پس از جراحی گن فشرده کننده مخصوص به تن کند. جراح مدت زمان استفاده از گن فشرده کننده و دیگر انواع گن را در دوران بهبود تعیین می‌کند.