آر اف فرکشنال (FRF) برای جوانسازی و لیفت پوست صورت

f

درمان انرژي امواج رادیویی یک تکنولوژی برای سفت کردن غیرجراحی علائم زودرس شلی یا افتادگی پوست است؛ مزایای آر اف صورت يك روش ایده‌آل برای افرادی که نمی‌خواهند، یا باور نمی‌کنند که آن‌قدر پیر هستند که یک عمل جراحی داشته باشند. بر اساس تکنولوژی‌های موجود ار اف فرکشنال، اغلب افراد باید حداقل شاهد یک بهبود متوسط در سفتی پوست خود با حداقل خطرات و ازکارافتادگی در مقایسه با جراحی  باشند.

در کلینیک فتاح، ما به وجود متخصصین در این زمینه مفتخر هستیم. ما با به‌كارگيري يكي از به‌روزترين تجهیزات پیشرفته غیرتهاجمی جوان‌سازی پوست، یعنی امواج رادیویی به نتایج شگفت‌انگیز دست پیدا می‌کنیم. ما با استفاده از تجهیزات موجود برای دسترسی به‌ تمامی جنبه‌های پوست شما، از کمبود آب گرفته تا پیگمنتاسیون، به تجزیه ‌و تحلیل پوست شما می‌پردازیم. این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا یک برنامه درمانی منحصر به نیازهای فردی شما را ارائه دهیم.

عملکرد آر اف صورت چگونه است؟ 


آر اف فرکشنال از طریق جریان‌های امواج رادیویی که به عمق درم (عمیق‌ترین لایه پوست) و لایه‌های زیر جلدی پوست نفوذ کرده، عمل ميكند و منجر به سفت شدن بافت‌های اصلی كه با خطوط ریز، چین‌وچروک‌ها، و بافت پوست متفاوت هستند، مي‌گردد.

f11

انواع انتقال امواج رادیویی


f22

 تک‌قطبی

تک‌قطبی به دستگاهی اشاره دارد که دارای یک‌ قطب یا الکترود است. در انتقال انرژي تک‌قطبی، جريان حاصل از دستگاه مولد از طريق یک الکترود منفرد (هند پیس) از بدن عبور كرده و در ناحيه اطراف نوک هند‌پیس، جايي كه گرم شدن بافت در لایه‌های زیر جلدی اتفاق مي‌افتد، به حداكثر مقاومت مي‌رسد. يك محفظه فلزي اتصال به زمين، و یا "پد بازگشت" نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، كه به کمر و یا شکم بيمار متصل شده تا يك مسیر مقاومتي ضعيف را برای بازگشت جریان به دستگاه مولد، برای تکمیل مدار الکتریکی ايجاد نمايد. نمونه‌ای از یک دستگاه تک‌قطبی آر اف مورد استفاده برای جوان‌سازی صورت ترماژ است.

دوقطبی

دوقطبی به دستگاهي اشاره دارد كه داراي دو قطب و یا الکترود است. در انتقال انرژي دوقطبی، جريان حاصل از دستگاه مولد تنها از ميان بافتي كه در بین دو الکترود در هندپیس قرار دارد، عبور می‌کند؛ این الکترودها مدار الکتریکی را شروع و تكميل می‌کنند. از این‌رو، در انتقال انرژي دوقطبی، هیچ جرياني از ديگر اعضاي بدن عبور نمی‌کند، و بنابراین به محفظه اتصال و یا پد بازگشت نيازي نيست.
در تمام انواع درمان فرکانس رادیویی، درمان در برابر جریان در بافت مقاوم است، و نه الکترود تولید اثر گرمايي.

ترکیب امواج رادیویی با دیگر روش‌ها


نمونه‌هایی از ترکیب مزایای آر اف صورت با دیگر روش‌ها كه در حال حاضر موجود بوده و یا برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی، در حال‌ توسعه هستند، در زير آمده است:‌

آي پي ال و آر اف

تركيب انرژی شدید پالس نور (آي پي ال) و انرژی امواج رادیویی دوقطبی در يك دستگاه، قابليت پیش‌بینی، ایمنی و نتایج درمان اوليه جوان‌سازی پوست و مزایای آر اف صورت را به طور قابل‌توجهي افزايش مي‌دهد.
لكه‌هاي قرمز و قهوه‌ای پوست می‌تواند به‌طور مؤثرتر و با خطرات و دوره ازکارافتادگی کمتر در مقايسه با استفاده منفرد از تکنولوژی نوری (آي پي ال) برطرف شود. افزودن سطوح متوسطي از آر اف همچنين موجب بهبود خطوط ریز و چین‌وچروک‌ها می‌شود.
درمان تركيبي آي پي ال و آر اف همچنین موجب رفع مؤثر و كاهش دائم مو در بيماران داراي پوست روشن و تیره، و نيز بیماران داراي موهای قرمز، بلوند و خاکستری می‌شود.

ليزر ديود و آر اف

ترکیب لیزر ديود 900nm و انرژی فركانس بالاي آر اف یک جزء جدید و قدرتمند به جوان‌سازی پوست اضافه کرده است.
درمان‌های متعدد اين لیزر جوانسازی پوست كه عميقاً‌ به پوست نفوذ می‌کند، نتايجي چون سفت شدن خوشايند پوست صورت و بدن، و همچنین کاهش قابل‌توجه چین‌وچروک در چروک‌های متوسط و شديد را به دست داده است.

مادون‌قرمز و آر اف

ترکیبی از فن‌آوری مادون‌قرمز و انرژی آر اف (به‌اضافه تحرك و مكش بافت) به‌عنوان ابزاري مؤثر براي فرم‌دهي بدن، كاهش چربي و کاهش سلوليت عمل كرده است.

آر اف با کمک خلاء

این روش برای درمان چین‌وچروک و شلی پوست از طریق انرژی امواج راديويي دوقطبی با كمك خلاء با نفوذ به عمق لایه پوستی برای انقباض و بازسازي كلاژن طراحي شده است.

كاربرد انرژي امواج رادیویی (آر اف)


انرژی آر اف خالص در درجه اول برای درمان شلی پوست از طريق سفت كردن پوست صورت استفاده می‌شود، و براي بیماران مبتلا به افتادگي خفیف تا متوسط ​​بافت صورت، معمولاً افرادي که در اواسط دهه سی تا دهه پنجاه زندگي خود هستند، با هر رنگ پوست مناسب است.
این روش به‌طور معمول در درمان موارد زير استفاده می‌شود:

 •  پيشاني (ليفت ابرو و سفت كردن پوست پيشاني)
 •  زیر چشم (ضخیم و سفت كردن و ليفت پوست بالاي گونه)
 • گونه (ليفت خفيف و رفع منافذ باز پوستي)
 • ناحيه مياني صورت
 •  خط فک (کاهش غبغب و شلي خط فک)
 • گردن (سفت كردن پوست و كاهش چین‌وچروک گردن)

آر اف در ترکیب با سایر روش‌ها می‌تواند به‌منظور تقويت تنوعي از درمان‌ها ازجمله درمان جوان‌سازی، دانه‌های رنگي پوست و آكنه استفاده شود.

امواج رادیویی برای درمان جوان‌سازی صورت در کلینیک فتاح


مشاوره 

 • بحث‌های دقیق پيرامون دلایل شما برای تمایل به درمان پيش از شروع درمان بسيار مهم است. همچنین شما باید مطمئن شوید که این درمان می‌تواند ظاهر موردنظر را در شما ايجاد كند.
 • تاریخچه پزشکی نیز باید دريافت شود تا از عدم وجود موانع درماني اطمينان حاصل گردد.
 • عکس‌هایی نیز ممکن است توسط پزشکان ما برای مقايسه "قبل و بعد از درمان" گرفته شود.

توصيه‌هاي قبل از درمان

سعی کنید از انجام هر کاری که موجب تحريك پوست پيش از درمان می‌گردد، مانند آفتاب گرفتن (طبیعی یا مصنوعی)، اجتناب كنيد. احتمال ايجاد درد در اثر اعمال گرما به پوستي كه در حال حاضر آسیب‌دیده است،‌ افزايش مي‌يابد.

فرآيند درمان

 • ممکن است لازم باشد تا قبل از درمان صورت خود را با آب گرم و صابون بشوييد تا هرگونه آرایش و کرم‌های پوستي كه می‌تواند با درمان آر اف مداخله نمايد، از پوست شما پاك شود.
 • ممكن است كمي پيش از درمان يك کرم بی‌حس‌کننده موضعی به پوست شما ماليده شود تا پوست اندكي بی‌حس گردد؛ این كرم به‌طور معمول بلافاصله پيش از شروع درمان توسط پزشك، با استفاده از پاک‌کننده‌های الکلي از روي پوست پاك خواهد شد.
 • بسته به دستگاه مورد استفاده، یک ترانسفر جوهري "نشانگر درمان" ممكن است بر روي صورت شما اعمال شود تا به پزشك در تعيين مسير صورت در هنگام انتقال انرژی آر اف كمك كرده؛ و از كاربرد صحيح آر اف اطمينان حاصل كرده و از اعمال بیش‌ از اندازه درمان ممانعت كند.
 • باز هم، بسته به دستگاه مورد استفاده، ممکن است یک پد بازگشتي یک‌بار مصرف خودچسب به شكم يا كمر شما متصل شده تا اتصال بهتر انجام شود. اين مورد معمولاً در روش تك‌قطبي به كار مي‌رود.
 • سپس ممكن است يك ژل کوپلینگ بر روي صورت شما ماليده شود كه به‌عنوان یک مانع اضافی بین لایه‌های سطحی پوست و هندپیس دستگاه عمل می‌کند.
 • پس از تکمیل درمان، یک ژل تسکین‌دهنده و یا لوسیون ممکن است بر روي پوست شما ماليده شود.

بهبودي

برخی از افراد قرمزی خفيفي را بلافاصله پس از درمان تجربه می‌کنند (شبیه به آفتاب‌سوختگی)، اما معمولاً به ‌سرعت از بین می‌رود. اغلب افراد می‌توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های کاری و عادی خود بازگردند.

مراقبت پس از درمان

مراقبت ویژه‌ای پس از درمان مورد نیاز نيست، هرچند پزشکان ما موارد زير را توصيه می‌کنند:

 • استفاده جزئی از لوسيونها، کرم‌ها يا ژل‌های تسکین‌دهنده / مرطوب‌کننده بر روي ناحيه درمان
 • استفاده از بخور سرد در مواقع نياز
 •  شستشو با آب سرد یا استفاده از كيسه یخ بر روي ناحيه درمان

عکس‌های قبل و بعد از درمان

سؤالات رایج


هر درمان چقدر طول می‌کشد؟

هر درمان حدود 60 دقیقه است.

زمان از کارافتادگی چه مدت است؟

اين روش فاقد دوره ازکارافتادگی يا داراي حداقل دوره ازكارافتادگي است. این ‌یک روش غیرتهاجمی است. به جراحي، تزریق، يا زمان بهبودی نيازي ندارد. شما ممکن است اندكي قرمزی یا تورم را تا 24 ساعت تجربه كنيد.

چه مدت طول می‌کشد تا نتايج مشاهده شود؟

بلافاصله پس از درمان، پوست شما سفت‌تر شده، و به‌تدریج در طول ماه‌های بعد پوست سفت‌تر می‌گردد.

نتايج چه مدت دوام خواهد داشت؟

نتایج تا بيش از چند سال دوام خواهد داشت، و در برخي از افراد تنها یک جلسه درماني براي دستيابي به نتيجه مورد نظر، بسته به ضخامت پوست، كفايت خواهد كرد.

چند جلسه درماني موردنياز است؟

برای دستيابي به نتايج بهينه، 10-6 جلسه درماني در فاصله 8-6  هفته از يكديگر توصيه می‌شود. پزشک شما بسته به نتايج موردنظر و وضعیت پوستتان، شمارا در مورد تعداد جلسات درماني راهنمايي خواهد كرد.

هزينه درمان سفت كردن پوست با امواج راديويي چه قدر است؟

هزينه درمان سفت كردن پوست با امواج راديويي به ناحيه (نواحي)‌ درمان و دستگاه مورد استفاده بستگي دارد.